پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | معیشت دغدغه جدی مردم است؛ گرانی بیداد می‌کند

آیت‌الله نوری همدانی:

معیشت دغدغه جدی مردم است؛ گرانی بیداد می‌کند

سرویس سیاسی - مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اینکه امنیت، عدالت و معیشت مسائلی است که حکام باید برای مردم فراهم کنند گفت: معیشت دغدغه جدی مردم است، گرانی بیداد می‌کند و عمده مردم از گرانی رنج می‌برند.

به گزارش فانوس به نقل از تسنیم، آیت‌الله حسین نوری همدانی صبح امروز در جلسه درس خارج فقه خود که در شبستان مسجد اعظم قم برگزار شد با اشاره به اینکه امنیت، عدالت و معیشت مسائلی است که حکام باید برای مردم فراهم کنند اظهار داشت: معیشت دغدغه جدی مردم است، گرانی بیداد می‌کند و به جز یک طبقه مرفه در جامعه،  عمده مردم از گرانی رنج می‌برند.

مرجع تقلید شیعیان بابیان اینکه تفاوت سطح طبقاتی سبب شده که مردم با حقوق 1 میلیون تومان نمی‌توانند امور خود را بگذرانند افزود: گرانی مصیبی برای مردم در سطوح متوسط به پایین است.

استاد برجسته حوزه علمیه با تأکید بر اینکه اشرافی‌گری خطری برای جامعه است خاطرنشان کرد: عده‌ای با اشرافی‌گری و با این خوی خود برای مردم خدمتی انجام نمی‌دهند در رفاه به سر می‌برند درحالی‌که این نظام را فقرا و مردم عادی به پیروزی رساندند این طبقه اگر در مضیقه باشند مصیبتی برای جامعه است.

وی با انتقاد از سختی معیشت عمده افراد جامعه گفت: مسئولان جامعه باید از اشرافی‌گری بپرهیزند و از تفاوت جدی در پرداخت حقوق اقشار جامعه پرهیز شود، مسئولان باید به فکر برطرف کردن تنگناهای مالی و اقتصادی مردم باشند.

انتهای پیام/

لینک سریع

#

تبلیغات