پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | برجام دستاورد بزرگی برای کشور بود

وزیر دادگستری :

برجام دستاورد بزرگی برای کشور بود

سرویس استان ها - وزیر دادگستری گفت: برجام دست‌آورد بزرگی برای کشور داشت چراکه ایران در مقابل شش قدرت بزرگ جهان توانست در مذاکرات طاقت‌فرسا، در برابر کشورهای که خود را قدرت تمام می‌دانند صلابت خود را نشان دهد.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی نسبت به اقتصاد مقاومتی بارها تذاکرات و  تاکیدات فراوانی داشته‌اند افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی چند سالی است که مباحث اقتصادی را مطرح و بر توجه به حوزه اقتصادی تاکید می‌کنند و این نشان دهنده این است که معظم‌له به حل مسائل اقتصادی توجه جدی دارند.

وزیر دادگستری با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران پیشرفت‌های قابل توجهی در بخش‌های مختلف داشته است خاطر نشان کرد: آنچه مایه اقتدار و عزت نظام اسلامی ایران شده شعار و حرف نیست بلکه پیشرفت عملی نظام اسلامی در عرصه‌های مختلف است که دشمنان به ویژه آمریکا نسبت به ایران را  حساس و ناراحت کرده است.

پورمحمدی، توسعه علمی، اقتدار در جهان و منطقه ، توسعه نیروی انسانی توانمند، اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی و رشد ایران در عرصه اقتصاد را تعیین کننده دانست و تاکید کرد: اینکه دنیا به ویژه قدرت‌های بزرگ و دشمنان  روی ایران حساسیت دارد و تمام اذهان آنها درگیر کرده به سبب رشد و پیشرفت قابل توجه و جایگاه ایران در جهان است.

وی با بیان اینکه در  رشد علمی به جایگاه مهمی دست یافته‌ایم افزود: رشد علمی در کشور پرشتاب است به گونه‌ای که در این بخش جایگاه علمی ایران در جهان به رتبه سوم رسیده است.

وزیر دادگستری با بیان اینکه ایران در تولید مهندس دومین کشور جهان معرفی شده گفت: در نانوتکنولوژی رتبه ششم، هسته‌ای یازدهم، صنعت برق چهاردهم، ذخائر ارزی هفدهم  و قدرت اقتصادی رتبه ایران هجدهم  در جهان معرفی شده که این مهم نگرانی و حساسیت خاصی برای قدرت‌های بزرگ از جمله آمریکا داشته است.

پورمحمدی با بیان اینکه جمهوری اسلامی از بدو پیروزی انقلاب اسلامی همواره در تحریم بوده تصریح کرد:  برجام دست‌آورد بزرگی برای کشور داشت  چراکه ایران در مقابل شش قدرت بزرگ جهان توانست در مذاکرات طاقت‌فرسا، در برابر کشورهای که خود را قدرت تمام می‌دانند  صلابت خود را نشان دهد.

وی با بیان اینکه هنوز حق ایران گرفته نشده است تاکید کرد: حق ما بیش از این است و با تمام توان برای تحقق حق ایستادگی می‌شود.

وزیر دادگستری با بیان اینکه جایگاه بین‌المللی ایران در برجام ارتقاء یافت  افزود: اینکه ایران از استکبار  و زورگویان بخشی از حق گرفته، دست‌آورد بزرگی است و این نشان از ارتقاء جایگاه ایران اسلامی در جهان است.

پورمحمدی با بیان اینکه امنیت پایداری با تلاش و تعامل نیروی مسلح، سپاه، بسیج،نیروی انتظامی و امنیتی در ایران حاکم است افزود: در منطقه‌ای پرآشوب که 50 کشور  با مشارکت در گروه تکفیری داعش  در حال جنگ و نزاع هستند و منطقه را به آشوب کشیده‌اند  امنیت پایداری در ایران حاکم است که نشان از اقتدار ایران اسلامی است.

وی با بیان اینکه متوسط سن دانشمندان ایرانی زیر 30 سال است افزود: این مهم برای کشور تعیین کننده است و این موضوع‌ها دشمنان را نگران و خشمگین کرده است.

وزیر دادگستری با تاکید بر توجه به توسعه اقتصادی تصریح کرد: بخش مهم یک جامعه توسعه اقتصادی است که پشتیبان بخش‌های دیگر است.

پورمحمدی با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی نجات بخش مشکلات اقتصادی جامعه است خاطر نشان کرد: آهنگ قوی و جدی در اقتصاد مقاومتی به لطف خدا در حال اجراء است که تحول مهمی در بخش‌ها ایجاد کرده است.

وی تولید روزانه 700 میلیون متر مکعب گاز نشان از توانمندی اقتصادی و صنعتی ایران دانست و گفت: در زمستان امسال وقفه‌ای در تولید گاز ایجاد نشد که توان دانشمندان ایرانی نشان می‌دهد.

وزیر دادگستری رشد صنعت در کشور را 14 درصد در 9 ماه امسال دانست و گفت: این میزان رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش چشمگیری یافته است.

پورمحمدی رشد کشاورزی را 7.4 درصد، رشد خدمات 6.2 درصد و رشد اقتصادی را 7.6 درصد دانست و افزود: رشد اقتصادی بدون نفت 5 درصد است و این در حالی است که از سوی بانک جهانی رشد اقتصادی ایران 6.6 درصد اعلام شده است.

وی از تراز مثبت تجاری بدون نفت در ایران خبرداد و خاطر نشان کرد: برای نخستین بار تراز تجاری غیرنفتی کشور امسال مثبت شد.

وزیر دادگستری با اشاره به کاهش تورم در کشور افزود: آثار تورم بر روی همه سطوح جامعه اثرگذار است که اکنون تورم در ایران زیر 10 درصد و تک رقمی شده است.

پورمحمدی با اشاره به فعال شدن 22 هزار واحد صنعتی غیر فعال و راکد خاطر نشان کرد: امسال با پرداخت 17 هزار میلیارد تومان 22 هزار واحد صنعتی راکد و غیر فعال وارد چرخه تولید شد که نشان از رونق اقتصادی است.

وی با بیان اینکه در 3 سال گذشته 2.5 میلیون فرصت شغلی ایجاد شد گفت: اکنون 22.7 شاغل وجود دارد.

وزیر دادگستری با بیان اینکه نرخ بیکاری در کشور افزایش یافته گفت: نرخ بیکاری از 11.5 درصد به 12.7 درصد رسیده که این مهم به سبب متناسب نبودن افراد متقاضی کار و افزوده شدن متقاضیان جدید اشتغال است.

پورمحمدی با بیان اینکه باید سالانه 1.2 میلیون نفر شغل ایجادشود گفت: 700 هزار شغل در کشور سالانه ایجاد می‌شود و این در حالی است که 500 هزار نفر به جمعیت بیکار افزوده می‌شود که باید بر اساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در این عرصه تلاش شود.

انتهای پیام/

لینک سریع

#

تبلیغات