پایگاه اطلاع رسانی فانوس | برپایی ۳۱بازارچه فروش محصولات صنایع دستی در کشور

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده:

برپایی ۳۱بازارچه فروش محصولات صنایع دستی در کشور

سرویس استان ها - شهیندخت مولاوردی گفت: با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تفاهم‎نامه‎ای منعقد شده که بازارچه فروش محصولات صنایع دستی در ۳۱ استان ایجاد شود.

به گزارش فانوس به نقل ازمهر، شهیندخت مولاوردی شامگاه سه‎شنبه در نشست با هنرمندان و فرهیختگان استان زنجان، افزود: استان زنجان به حق پایتخت شور و شعور حسینی است و میزبانی گرم مردم این استان مثال زدنی است.

وی با اشاره به سالروز تولد امام خمینی (ره) گفت: امام خمینی(ره) در بازیابی هویت زن مسلمان نقش بسیار مهمی داشت و الگوی سومی پیش روی زنان گذاشتند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان وخانواده به نمایشگاه «بانوی بهار»  در زنجان  اشاره کرد وگفت: این نمایشگاه عطر و بوی نوروز را دارد و هنرمندان و بانوان شرکت کننده در این نمایشگاه، بهار را به خوبی به تصویر کشیده بودند.

مولاوردی با بیان اینکه این نمایشگاه نمونه‎ای از هنر و توانمندی‎های بانوان بوده و ظرفیت‎های استان زنجان را به نمایش گذاشته است، گفت: وجود پارک بانوان یک ظرفیت بزرگ در استان  است و باید این پارک توسعه یافته و به یک الگو در سراسر کشور تبدیل شود.

وی تصریح کرد: بسیاری از استان‎ها جای پارک بانوان خالی است و بانوان نیازمند یک فضایی این چنینی هستند و احداث این پارک یکی از مطالبات جدی بوده و در سفرها نیز مطرح شده است.

مولاوردی به آغاز ایجاد بازارچه‎های فروش محصولات صنایع دستی در استانها اشاره کرد و گفت: در تلاش هستیم تا پایان دولت یازدهم، این بازارچه‎ها در همه استان‎ها راه‎اندازی شود.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده تصریح کرد: با برندسازی و استانداردسازی محصولات می‎توان بازارهای خوبی برای محصولات شناسایی کرد که این موضوع نیز در دستور کار سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قرار دارد.

مولاوردی با بیان اینکه عرضه محصولات صنایع دستی به صورت منطقه‎ای و بین‎المللی از دیگر برنامه‎ها ی دولت تدبیر و امید است، افزود: بانوان روستایی فعال در حوزه صنایع دستی و هنرهای سنتی در شرایط سختی این محصولات را تولید و عرضه می‎کنند و بانوان در بحث صنایع دستی  بهره اندکی می برند و بیشترین سود نصیب واسطه‎ها می‎شود که تاسف‎برانگیز است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده یاد آورشد: موضوع غرفه و فروش محصولات صنایع دستی به عنوان یک حلقه مفقوده در کشور مطرح است و در این زمینه ضعف هایی وجود دارد ولی درصدد این هستیم که بازاریابی و بازاررسانی در حوزه محصولات صنایع دستی را داشته باشیم و در دستور کار است.

مولاوردی افزود: با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تفاهم‎نامه‎ای منعقد شده و بر اساس آن در ۳۱ بازارچه فروش محصولات صنایع دستی در ۳۱ استان کشور راه‎اندازی خواهد شد.

انتهای پیام/