پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | «اعزام حجاج» سیاست قطعی دولت در صورت پذیرش شروط ایران توسط عربستان

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ارشاد اعلام کرد

«اعزام حجاج» سیاست قطعی دولت در صورت پذیرش شروط ایران توسط عربستان

سرویس فرهنگی و هنری - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ارشاد گفت: اگر عربستان شروط ما را بپذیرد، سیاست قطعی دولت اعزام حجاج به حج است.

به گزارش فانوس به نقل از تسنیم، رضا صالحی امیری امروز در حاشیه همایش گرامیداشت سالروز تأسیس ستاد عالی کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد کشور در جمع خبرنگاران درباره در جریان بودن مذاکرات حج با طرف سعودی اظهار کرد: یک دور مذاکرات موفق درباره حج داشته‌ایم و هیئت پنج نفره توسط بنده به عربستان اعزام شدند.

وی افزود: این هیئت با وزیر حج عربستان سه دوره مذاکره انجام دادند و نتیجه مذاکرات این شد که در رابطه با برخی از مسائل به توافق رسیدیم و در بخشی دیگر از مسائل، در حال گفت‌وگو هستیم.
 
صالحی امیری تصریح کرد: اگر عربستان شروط ما را بپذیرد، سیاست قطعی دولت اعزام حجاج به حج است و نتیجه مذاکرات هر چه باشد به اطلاع مردم می‌رسانیم اما سیاست جمهوری اسلامی ایران ایجاد زمینه برای اعزام حجاج به بیت‌الله است اما به شرط پذیرش شروط جمهوری اسلامی ایران از سوی دولت عربستان سعودی.

 انتهای پیام/

لینک سریع

#

تبلیغات