پایگاه اطلاع رسانی فانوس | خرید اپل توسط پژو سیتروئن قطعی شد

خرید اپل توسط پژو سیتروئن قطعی شد

سرویس دانستنی ها - پس از اولین گمانه زنی ها درباره توافق نهایی در هفته گذشته اکنون به نظر می‍رسد فرانسوی ها این برند آلمانی را مالک شده اند.

 

به گزارش فانوس به نقل از خبرگزاری رویترز مدیران PSA قرارداد خرید برند آلمانی اپل از شرکت جنرال موتورز را نهایی کردند. طبق این گزارش مدیران پژو و  سیتروئن جمعه گذشته به توافق نهایی با طرف آمریکایی دست پیدا کرده و دوشنبه ششم مارس این موضوع را رسما اعلام خواهند کرد.

با وجود اینکه مقامات رسمی PSA یا اپل هنوز این گزارش را تایید نکرده اند اما احتمال درست بودن آن بسیار زیاد می‍باشد. پس از اولین گمانه زنی ها درباره توافق نهایی در هفته گذشته اکنون به نظر می‍رسد فرانسوی ها این برند آلمانی را مالک شده اند.

این توافق را باید یک معامله برد برد دانست. طرف فرانسوی می‍تواند قیمت محصولاتش را کاهش داده، میزان فروش خود را افزایش دهد و در بازارهایی که با برندهای فرانسوی نمی‍توان در آن ورود کرد سهمی بدست بیاورد. از طرف دیگر آمریکایی ها نیز خود را از شر برندی که در سالهای اخیر سودآوری لازم را نداشت خلاص می‍کنند.

یکی از مواردی که جنرال موتورز و PSA در مورد آن اختلاف نظر داشتند عدم ورود اپل به بازار چین است که به نظر می‍رسد این موضوع نیز مرتفع شده باشد.

در واقع جنرال موتورز تمایلی ندارد که اپل به رقیب شورلت در بازار بکر چین تبدیل شود. مورد چالشی دیگر نیز نحوه رسیدگی به صندوق بازنشستگی اپل می‍باشد که بودجه ای برابر با ۹ میلیارد دلار در اختیار دارد.

لازم به ذکر است قرارداد مذکور شامل واکسهال نیز می‍گردد. پیش از این گفته شده بود خرید اپل مستقل از واکسهال می‍باشد.

انتهای پیام//