پایگاه اطلاع رسانی فانوس | مردم خوزستان از گرد و غبار بی‌تاب شده‌اند

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی:

مردم خوزستان از گرد و غبار بی‌تاب شده‌اند

سرویس استان ها - نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: مگر ۴ سال نیست که مردم خوزستان از گرد و غبار بی‌تاب شده‌اند و بعد از ۴ سال گفته می‌شود که ۲ کانون وجود دارد که می‌توان با نهالکاری در آنها گرد و غبار را کنترل کرد.

به گزارش فانوس به نقل از تسنیم ، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد اظهار داشت: گناه با عشق به حق و خدادوستی قابل جمع نیست ما باید معنای خدادوستی را بفهمیم و ماهیت گناه را هم بشناسیم.

وی ادامه داد: دوستی‌هایی که در دل شما است متفاوت هستند شما پدر و مادر خود را دوست دارید اما دوستی پدر و مادر با دوستی فرزند فرق دارد احساس ما در مقابل فرزند و پدر و مادر متفاوت است جوهره عشق به پدر و مادر به خاطر نیاز است در نظر بگیرید یک بچه در یک یا 2 سالگی با یک جوان  25 ساله نوع عشقی که به پدر و مادر خود دارد یکسان نیست؛ کودک یک یا 2 ساله نمی‌تواند بدون مادرش یک ساعت زندگی کند اما همین فرزند وقتی به سن 25 ساگی برسد نیازش بسیار کمتر شده و می‌تواند دوری مادر را برای مدت‌های بسیار طولانی هم تاب بیاورد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی بیان کرد: اما جوهره عشق نسبت به فرزند بر اساس وابستگی عاطفی است هر پدر و مادری فرزند را جزئی از خود می‌دانند؛ همچنین یک شوهر نسبت به همسر خود علاقه دارد اما جوهره آن انس بوده و چون با هم انس دارند بنابراین نمی‌تواند 48 ساعت از همسرش جدا شده و احساس بی‌طاقتی دارد.

آیت‌الله علم‌الهدی با بیان اینکه خدا دوستی از نوع فرزند دوستی و پدر دوستی و همسر دوستی نیست، خاطرنشان کرد: دوستی خدا یک نوع دوستی ویژه است که این نوع دوستی به هیچ موجودی غیر از خدا تعلق نمی‌گیرد و از آنجا نشأت دارد که گرایش به خدا در فطرت انسان وجود دارد.

وی بیان کرد: این گرایش اگر توسط انسان توسعه پیدا کند تبدیل به خدادوستی می‌شود و به جایی می‌رسد که انسان همه دوست داشتن‌هایش را برای خدادوستی فدا می‌کند؛ خدا خداگرایی را در باطن ما قرار داده و ما به وسیله عبادت و انس گرفتن خدا دوستی را توسعه می‌دهیم.

امام جمعه مشهد مقدس ادامه داد: اثر اولیه خدادوستی بی‌اعتنایی به زندگی است و اثر دوم آن هم آرامش است تمام اضطراب‌هایی که ما داریم برای 2 چیز است یکی اینکه ما پول می‌خواهیم و دوم اینکه از آینده وحشت داریم.

وی با بیان اینکه عاشق خدا به عبادت خدا و اولیا خدا عشق می‌ورزد، خاطرنشان کرد: خدا کسی را دوست دارد که او خدا را دوست داشته باشد بعضی وقت‌ها جوان‌ها نسبت به عبادات خود بی‌توجه هستند و ما نباید در این زمان بگوییم که جوان است و حالا چند وقتی جوانی می‌کند و می‌گذرد یکی از موارد سوء تربیت ما این است که جوان را با بچه 10 ساله یکی می‌کنیم کسی که صدای الله اکبر می‌آید و هنوز به نماز میل ندارد یقینا خدا او را دوست ندارد؛ بار انقلاب و نظام ما بر گرده جوان‌ها است وقتی که این فرد پیر شود و بعد اول وقت برود نماز بخواند فایده‌ای ندارد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در هفته‌ای که بر ما گذشت در یک مثلث خاصی قرار داشتیم که یک ضلع آن حوادث طبیعی در کشور بود که سبب ناراحتی همه شد و عوارضی برای ما به وجود آورد؛ ضلع دوم آن برگزاری ششمین کنفرانس حمایت از فلسطین بود که یک نمایشگاه اقتدار از نظام و رهبری ما بود و ضلع سوم آن برگزاری ششمین کنفرانس امنیتی مونیخ بود و این مثلث هفته ما را اشغال کرده بود.

آیت‌الله علم‌الهدی افزود: از حوادث طبیعی که پیش آمد سیل، خرابی و قطع آب و برق در خوزستان بوده که تعبیر مقام معظم رهبری از این وقایع دل خراش بود؛ دل خراشیدن یعنی که مصیبتی آنقدر بر انسان وارد شود که غصه‌اش دل را زخمی کند و تعبیر رهبری نیز همین بود.

وی بیان کرد: در استان ما نیز حوادثی به وجود آمد سیل تایباد چندین روستا را ویران کرد اما خوشبختانه این جریان با مدیریت استانی کاملا مهار شد و بنده همین جا از استاندار خراسان رضوی و بقیه مسئولان که در نخستین مرحله خرابی با وجود فاصله بین مشهد و مرز افغانستان خودشان به آنجا رفتند و جریان را مدیریت کردند تشکر می‌کنم اما این مدیریت با مدیریت در جنوب کشور که خانه و کاشانه عده‌ای در سیل ویران شده و در سرما لرزان هستند و دستشان به هیچ جا نمی‌رسد و هیچ کس هم به سراغشان نمی‌رود مقایسه کنید تا به این نتیجه برسید اقدامات انجام شده در خراسان رضوی بسیار مناسب بوده است.

آیت‌الله علم‌الهدی اظهار داشت: چرا در خراسان رضوی استاندار می‌رود همه کارها را می‌کند اما در استانی دیگر استاندار می‌گوید که هلی‌کوپتر نبود و نتوانستیم به منطقه سیل زده برویم و خراش دل مقام معظم رهبری هم به خاطر همین است؛ حساب کنید که در همین هوای سرد خانواده‌ای نه آب دارد و نه برق و بعد هم این اتفاقات را به دولت‌های قبل نسبت می‌دهند مگر 4 سال نیست که مردم خوزستان از گرد و غبار بی‌تاب شده‌اند و بعد از 4 سال گفته می‌شود که 2 کانون وجود دارد که می‌توان با نهالکاری در آنها گرد و غبار را کنترل کرد.

وی با اشاره به افتتاح خط 2 قطار شهری  مشهد بیان کرد: این قطار را از یک منطقه مستضعف‌نشین حاشیه شهر افتتاح کردند و این سبب افتخار است که شیب خدمات رسانی شهر ما عوض شده و زمانی شیب شهر ما به سمتی بود که در بالای شهر همه امکانات وجود داشت اما در حاشیه شهر مردم در منجلاب زندگی می‌کردند و از این شورا تشکر داریم که امکانات را برای حاشیه شهر نیز فراهم کردند امیدواریم در تعیین قیمت بلیت قطار به طوری عمل شود که مستضعفان هم بتواند از آن استفاده کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با اشاره به برگزاری کنفرانس حمایت از انتفاضه و وسایل دفاعی مونیخ تصریح کرد: یک عده ممکن است این فکر را بکنند که در حالی که خوزستانی‌ها مشکل دارند و سیل خانه‌های مردم را از بین برده چرا باید فکر حمایت از انتفاضه باشیم؛ باید در نظر داشت مدیریت نظام این است که مسئولان نظام در عین اینکه به فکر حل شدن مشکلات داخلی هستند اقتدار نظام را فراموش نکنند زیرا اقتدار نظام اقتدار اسلام است.

آیت‌الله علم‌الهدی تأکید کرد: در این وضعیت که حکومت سعودی و دولت ترکیه هر 2 با اسرائیل همدست شده‌اند و دنیای غرب و آمریکا می‌گویند که مشکل اسرائیل در منطقه حل شده است و این 2 دولت دوست اسرائیل شده‌اند و در کنفرانس مونیخ به ایران حمله می‌کنند که ضد دولت اسرائیل است به هدایت رهبری و اقدام مجلس شورای اسلامی کنفرانس حمایت از انتفاضه را برگزار کرد که به دنیا نشان دهد تازه ابتدای جنگ با اسرائیل است.

وی افزود: اردوغان و سعودی مزدوران دست نشانده هستند و مسلمان نیستند و مسئله مبارزه با اسرائیل  آنقدر مهم است که مقام معظم رهبری در یک کنفرانس خودشان حضور پیدا کرده سخنرانی کردند و باید گفت اقتدار مقام معظم رهبری کمر اسرائیل را شکست.

انتهای پیام/

لینک سریع

#

تبلیغات