پایگاه اطلاع رسانی فانوس | کمتر از ۲ هزار میلیارد تومان از بدهی زنجانی به وزارت نفت پرداخت شد

زنگنه"

کمتر از ۲ هزار میلیارد تومان از بدهی زنجانی به وزارت نفت پرداخت شد

سرویس اقتصادی - وزیر نفت گفت: هیچ رقم جدیدی از بدهی "بابک زنجانی" به وزارت نفت پرداخت نشده و رقم پرداختی تاکنون کمتر از 2 هزار میلیارد تومان است.

به گزارش فانوس به نقل از خانه ملت، بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت در تشریح آخرین وضعیت پرداختی مطالبات وزارت نفت از بابک زنجانی،‌ اظهار داشت: هیچ رقم جدیدی از بدهی "بابک زنجانی" به وزارت نفت پرداخت نشده و رقم پرداختی تاکنون کمتر از 2 هزار میلیارد تومان است.

*قانونی کردن خرید  25 میلیارد دلار فرآورده نفتی طی سال های 87 تا 91 در بودجه 96

وزیر نفت با اشاره به تشکیل کارگروهی متشکل از سازمان برنامه و بودجه،وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارتخانه‌های ذی‌ربط و دیوان محاسبات کشور برای بررسی اسناد نفتی طی سال های 87 تا 91 افزود: 25 میلیارد دلار طی سال های مذکور فرآورده خریداری شده و به کشور وارد شده است، که این پیشنهاد برای تصویب حکم جهت قانونی شدن آن است.

زنگنه ادامه داد: پس از بررسی ها دیوان محاسبات باید گزارشی در این خصوص به مجلس ارائه دهد.

*وزارت نفت با تعطیلی پالایشگاه کرمانشاه مخالف است

وی با اشاره به واگذاری "پالایشگاه کرمانشاه" یادآور شد: بنده در خصوص واگذاری پالایشگاه کرمانشاه نامه ای به مسئولان مربوطه می نویسم، چراکه این نوع واگذاری و سیستم برخورد مخالف هستم.

وزیر نفت، تصریح کرد: بنده مخالف واگذاری نیستم، اما این نوع برخورد منجر به تعطیلی پالایشگاه می شود و وزارت نفت با تعطیلی پالایشگاه مخالف است.

انتهای پیام/

لینک سریع

#

تبلیغات