پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | ذخیره میعانات گازی ایران در چین صفر شد

ذخیره میعانات گازی ایران در چین صفر شد

سرویس اقتصادی - با افزایش صادرات میعانات گازی ایران میعانات گازی ذخیره سازی شده ایران در مخازن چین صفر شد.

به گزارش فانوس به نقل از فارس ذخیره 10 میلیون بشکه ای میعانات گازی ایران در کشور چین، صفر شد،این میزان میعانات گازی ایران در مخازن اجاره ای چین برای مصرف در شرق آسیا ذخیره شده بود.

چندی قبل برخی از رسانه های خارجی اعلام کرده بودند حجم قابل توجهی از میعانات گازی ذخیره شده ایران در سوپر تانکرها به فروش رسیده است.

علی کاردر در اخرین نشست خبری خود در جمع خبرنگاران گفته بود در زمان تحریم بیش از 50 میلیون بشکه میعانات گازی ذخیره شده وجود دارد که پس از توافق سیاسی ایران با 6 کشور جهان این حجم به 25 میلیون بشکه رسیده است که تا پایان فروردین ماه نیز به فروش خواهد رسید.

به گفته مسئولان صنعت نفت ایران ایران هم اکنون حدود ٦٠٠ هزار بشکه در روز میعانات گازی تولید می کند که این رقم پس از پایان تمام فازهای پارس جنوبی به یک میلیون بشکه در روز خواهد رسید.

براساس اعلام مدیران شرکت ملی پایانه های نفتی بخش اعظمی از میعانات گازی ایران به کشورهای آسیایی و اروپایی صادر می شود که پس از برجام حجم صادرات میعانات گازی ایران افزایش پیدا کرده است.

براساس برنامه ریزی صورت گرفته قرار است  با تکمیل پالایشگاه‌های سیراف و ستاره خلیج فارس، میعانات گازی در داخل کشور مصرف می شود.

انتهای پیام/

لینک سریع

#

تبلیغات