پایگاه اطلاع رسانی فانوس | پیش نویس سازمان نظام صنفی رسانه در آینده نزدیک در جلسات دولت تصویب می شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

پیش نویس سازمان نظام صنفی رسانه در آینده نزدیک در جلسات دولت تصویب می شود

سرویس استان ها - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تشکیل سازمان نظام صنفی رسانه در دولت در حال نهایی شدن است.

به گزارش فانوس به نقل از مهر، سید رضا صالحی‌امیری شامگاه پنجشنبه در نشست با اصحاب رسانه در یاسوج افزود: پیش نویس سازمان نظام صنفی رسانه در مراحل نهایی است و در آینده نزدیک این طرح در جلسات دولت تصویب می شود.

صالحی امیری اظهار داشت: این طرح طی جلسه های آینده در کمیسیون فرهنگی که به مدیریت وزیر فرهنگ و ارشاد تشکیل می شود و بعد در صحن دولت سازمان نظام صنفی رسانه تصویب شده و به عنوان لایحه به مجلس ارسال خواهد شد.

وی بیان داشت: با تشکیل این سازمان بخش زیادی از اختیارات حوزه رسانه، مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های اطلاعاتی به خود صنف واگذار می شود.

صالحی امیری اظهار داشت: به تدریج در حال حرکت به سمت تقویت نهاد های صنفی و واگذاری مسئولیت به آنها هستیم.

وی با بیلن اینکه این ایده در هنر هم وجود دارد، گفت: سازمان نظام صنفی هنر نیز در حال تدوین و پیش نویس است و به تدریج به دولت فرستاده می شود و به صورت لایحه به مجلس فرستاده می شود.

وزیر ارشاد کشور اظهار داشت: با تشکیل این دو سازمان بخش زیادی از مسئولیتهای اجرایی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی به این دو سازمان منتقل می شود.

وی تاکید کرد: تلاش ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اخلاق محوری است و مبنای ما قانون گرایی و عمل ما نیز شفاف خواهد بود.

صالحی امیری اظهار داشت: ما با مردم صادقیم و معتقدیم بزرگترین سرمایه دولت و دستگاه فرهنگ و ارشاد اسلامی اعتماد ملی و اعتماد مردم است و بدون این اعتماد عمومی نمی توانیم به مقصد برسیم.

وی اصحاب رسانه را حلقه واسط بین دولت و افکار عمومی دانست و گفت: باید در جهت بازنمایی خدمات دولت به مردم تلاش بیشتری انجام شود.

انتهای پیام/

لینک سریع

#

تبلیغات