پایگاه اطلاع رسانی فانوس | بحران‌های اخیر خوزستان با رعایت قانون و گماردن کارها به انسان‌های متخصص و متعهد حل می‌شود

عضو مجلس خبرگان رهبری:

بحران‌های اخیر خوزستان با رعایت قانون و گماردن کارها به انسان‌های متخصص و متعهد حل می‌شود

سرویس استان ها - عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: بحث انتقال آب قانون دارد و وزارت نیرو و کشاورزی در این زمینه طبق قانون عمل نمی‌کنند و مازاد بر حدقانونی آب را انتقال می‌دهند که در نتیجه معضل ریزگردها را در پی دارد.

به گزارش فانوس به نقل از تسنیم،آیت‌الله محسن حیدری با اشاره به بحران‌های اخیر خوزستان اظهار داشت: بحران‌های اخیر خوزستان با رعایت قانون و گماردن کارها به انسان‌های متخصص و متعهد حل می‌شود.

وی با بیان اینکه مشکل ما این است که برخی از مسئولان قوانین را رعایت نمی‌کنند، افزود: بحث انتقال آب قانون دارد و وزارت نیرو و کشاورزی در این زمینه طبق قانون عمل نمی‌کنند و مازاد بر حدقانونی آب را انتقال می‌دهند که در نتیجه معضل ریزگردها را در پی دارد.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: یک مدیر متعهد و متخصص باید سازماندهی کند و از اشکالات احتمالی پیشگیری کند همچنین پیش از وقوع حادثه باید اقدامات تدبیری انجام دهد که ما متاسفانه شاهد این تدبیر نیستیم و معلوم می‌شود که مدیران ما از ضعف آشکاری در این جهت برخوردار هستند.

وی با بیان اینکه شایسته سالاری در مدیریت‌ها حاکم نیست، گفت: مدیران شایسته‌ای وجود دارد که متاسفانه کسی برای آنها ارزش قائل نیست و افرادی مدیریت‌‌ها را به دست گرفته‌اند که بر اساس باندبازی و مسائل دیگر مدیر شده‌اند و افراد شایسته را کنار زده‌اند.

آیت‌الله حیدری با اشاره به صحبت‌های نمایندگان خبرگان و مجلس درباره طرح‌های انتقال آب عنوان کرد: بلاخره صحبت‌های مردم و نمایندگان به نتیجه خواهد رسید اگر مسئولان بالادستی احساس کنند که سکوت و بی‌تفاوتی در این زمینه وجود دارد هرکاری که دلشان بخواهد انجام می‎دهند ولی اگر  فریادها متوالی، هماهنگ و همگرا باشد مسئولان بالادستی نیز به جسارت‌هایشان نمی‌توانند ادامه دهند.

وی گفت: طبق مطالبات پیشین ما در خطبه‌های نماز جمعه از قوه قضائیه و بازرسی می‌خواهیم که ورود پیدا کنند و از این بی‌قانونی‌ها جلوگیری کنند.

انتهای پیام/

 

لینک سریع

#

تبلیغات