پایگاه اطلاع رسانی فانوس | ایران دارای 57 میلیارد تن ذخیره شناخته شده مواد معدنی است

معاون وزیر صنعت:

ایران دارای 57 میلیارد تن ذخیره شناخته شده مواد معدنی است

سرویس استان ها - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در کل کشور 57 میلیارد تن ذخیره شناخته شده مواد معدنی وجود دارد.

به گزارش فانوس به نقل از فارس، مهدی کرباسیان عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه لرستان در خرم‌آباد اظهار داشت: جلوگیری خام فروشی مواد معدنی از دستاوردهای دولت یازدهم است.

وی عنوان کرد: علی‌رغم همه مشکلاتی که در سال‌های گذشته در اقتصاد کشور وجود داشت، اما دولت توانست تورم را کنترل و کاهش دهد.

کرباسیان یادآور شد: یکی از سیاست‌های دولت تدبیر و امید جلوگیری از خام فروشی مواد معدنی بوده که موفق بوده است، این در حالی است که در سال 92 شاهد صادر کردن 23 میلیون تن سنگ آهن خام از کشور بودیم که امروز توازن در این زمینه برقرار شده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تلاش ما این است که تا سال آینده خام‌فروشی نداشته باشیم.

وی از آمادگی احداث کارخانه فرآوری سنگ در لرستان خبر داد و گفت: آمادگی داریم، اگر بخش خصوصی برای احداث کارخانه فرآوری سنگ در لرستان اقدام کند، 49 درصد سرمایه را در این راستا تامین ‌کنیم.

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: استان لرستان معادن بسیار خوبی دارد که باید عملیات اکتشاف در این استان انجام شود که در این راستا سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران عملیات اکتشاف عظیمی با همکاری سازمان صنعت و معدن لرستان انجام می‌دهد.

وی افزود: 35 درصد کل صادرات کشور در حوزه معدن است که این نشان می‌دهد، بخش معدن سهم بزرگی از صادرات کشور را به خود اختصاص داده است.

براساس این گزارش، عصر امروز مراسم کلنگ‌زنی کارخانه آهک هیدراته پلدختر برگزار شد که پیش‌بینی می‌شود، کار احداث این کارخانه سه سال به طول انجامد و با افتتاح آن 150 شغل به صورت مستقیم 400 شغل به صورت غیرمستقیم ایجاد می‌شود.

انتهای پیام/

لینک سریع

#

تبلیغات