پایگاه اطلاع رسانی فانوس | باهنر: چرخ اقتصاد کشور نمی‌چرخد

جبهه مردمی نیروهای انقلاب "پارلمان اصولگریان" است

باهنر: چرخ اقتصاد کشور نمی‌چرخد

سرویس استان ها - دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین گفت: اقتصاد کشورمان اکنون به معنای واقعی قفل شده است و خبری از هیچ رونق اقتصادی نیست، متاسفانه هنوز چرخ اقتصاد در کشور ما نمی‌چرخد و باید به دنبال راه‌حل برای رفع این مشکلات باشیم.

به گزارش فانوس به نقل از تسنیم، محمدرضا باهنر صبح امروز در جمع اعضای جامعه اسلامی مهندسان استان اصفهان با تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: انقلاب اسلامی در این سال‌ها مسیر پر فراز و نشیبی را گذرانده و از سرمایه‌های عظیمی در این راه گذشته است.

وی با بیان اینکه در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی یاد شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی را زنده نگه‌ می‌داریم، افزود: رهروان این مسیر با انرژی و مقاوم ایستاده و به مسیر حق خود که انتخاب کرده‌اند ادامه می‌دهند.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه کارنامه انقلاب بسیار پربار است، گفت: زمانی که انقلاب علنی شد با 3 قدرت تعریف شده روبه‌رو بود، قدرت نخست افراد خشکه مقدسی بودند که قدرت تلفیق دین با سیاست را نداشتند، قدرت دوم پهلوی و قدرت سوم کمونیست‌هایی بودند که می‌گفتند با دین نمی‌توان انقلاب کرد.

وی ادامه داد: بعد از 15 سال از علنی شدن انقلاب، این تلاش‌ها نتیجه داد و انقلاب اسلامی ایران به پیروزی رسید، بسیاری از انقلاب‌های قبل به بهانه اینکه تازه انقلاب شده انتخاباتی برگزار نمی‌کردند اما از ابتدای انقلاب اسلامی در همه مباحث انتخابات صورت گرفت.

باهنر اظهار داشت: توسعه انسانی در کشور ما پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران به شدت رشد کرده است. برخی از جوانان می‌گویند اگر کشور دیگری مانند ایران بود میزان توسعه آن نیز به همین اندازه می‌بود ولی باید توجه داشته باشیم که در توسعه علمی اکنون در بین بهترین‌ها قرار داریم.

وی افزود: اکنون در همه زمینه‌های علمی در رتبه‌های بسیار خوب جهانی هستیم. پیشرفت‌های چشمگیر در زمینه‌های هسته‌ای و بیولوژیک ایران را از دیگر کشورها متمایز کرده است. در مباحث هسته‌ای نگرانی کشورهای غربی از دستیابی ما به سلاح هسته‌ای به دلیل فاصله اندک ما با ساخت آن سلاح بوده است. در صورتی که رهبر معظم انقلاب ساخت چنین سلاحی را حرام اعلام کرده‌اند.

دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین کشور با اشاره به صحبت‌های باراک اوباما پیرامون فتوای مقام معظم رهبری در ارتباط با ساخت سلاح هسته‌ای گفت: باراک اوباما، رئیس جمهور پیشین ایالت متحده آمریکا گفت "مفهوم فتوای رهبر ایران برای ما روشن بوده ولی ترس 1+5 از پیشرفت ایران در زمینه‌های هسته‌ای به دلیل فاصله نزدیک و اندک ایران برای ساخت بمب است"؛

وی با بیان اینکه بازگشت به دوران پیش از برجام هیچ‌گاه از روی میز ما حذف نمی‌شود افزود: به لطف الهی و از برکات انقلاب شکوهمند، در بسیاری از رشته‌های علمی مانند پزشکی نخبه‌های بسیار زیادی را در کشورمان داریم. به طوری که بسیاری از پزشکان ما در سراسر جهان به دلیل داشتن مهارت شهرت بسیاری دارند. زمانی در ایران پزشکانی از کشورهای هند و پاکستان برای مداوای مردم حضور پیدا می‌کردند اما اکنون می‌بینیم که تعداد پزشکان ما از سطح نیازمان نیز بیشتر شده است.

باهنر با بیان اینکه رفاه در سطح جامعه نسبت به سال‌های ابتدایی انقلاب اسلامی ایران بسیار رشد داشته است، بیان کرد: اکنون رفاه اجتماعی نسبت به سال‌های ابتدایی انقلاب اسلامی بسیار تغییر کرده است ولی باید قبول کنیم که هنوز خانواده‌های زیادی از لحاظ اقتصادی در کشور وجود دارند.

وی افزود: اکنون برخی از خانواد‌های ایرانی درصورتی که بیمار سرطانی در خانواده داشته باشند اقتصادشان با مشکل روبه‌رو می‌شود. برخی از خانواده‌ها در تامین شهریه دانشگاه‌های فرزندان خود نیز مشکل دارند و نباید این مشکلات را در کشور فراموش کنیم.

نماینده سابق مجلس پیرامون تهدید بیکاری در کشور تصریح کرد: اکنون تهدید جدی که در کشور ما وجود دارد، لشکری از بیکاران فارغ‌التحصیل از دانشگاه‌‌ها است. متاسفانه اکنون تعداد بیکاران در کشور زیاد شده و برخی از خانواده‌ها 2 دانشجوی فارغ‌التحصیل دارند که بیکار هستند.

وی افزود: اگر رونق اقتصادی نیز در کشور به وجود آید در برخی از رشته‌ها اشتغال‌زایی نمی‌شود، زیرا برخی از رشته‌ها وجود دارند که ایجاد شغل برای آن‌ها با رونق اقتصادی نیز به وجود نمی‌آید. متاسفانه اکنون در کشور ما نیرو‌هایی با مهارت به تعداد کافی وجود نداشته ولی افراد تحصیل کرده بدون مهارت بسیار وجود دارد.

باهنر با بیان اینکه اقتصاد ما اکنون قفل شده است، خاطرنشان کرد: اقتصاد کشورمان اکنون به معنای واقعی قفل شده است و خبری از هیچ رونق اقتصادی نیست. متاسفانه هنوز چرخ اقتصاد در کشور ما نمی‌چرخد و باید به دنبال راه‌حل برای رفع این مشکلات باشیم. تورم یکی از شاخصه‌های دولتی است که تغییرات آن مربوط به هیچ دولتی نیست و متوسط آن از ابتدای انقلاب 20 درصد است.

وی تصریح کرد: رشد اقتصادی در کشور ما متاسفانه مطلوب نیست و رقمی در حدود 4 درصد را دارد. برخی متاسفانه رشد اقتصادی را مرتبط با تحریم‌ها می‌دانند ولی باید بدانیم که تنها 35 درصد مشکلات اقتصادی ایران در ارتباط با تحریم‌ها است. مشکل اصلی اقتصاد ما پیرامون تدبیر و مدیریت در داخل کشور است.

دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین کشور با اشاره به عملکرد دولت یازدهم گفت:  دولت یازدهم در طول مدت خدمت‌گزاری خود فعالیت‌های مثبت و‌ بسیار خوبی داشته است. با توجه به فعالیت‌های دولت یازدهم ولی نارضایتی‌ها اکنون در کشور بسیار است و دولت یازدهم با ریزش رای ملت روبه‌رو است.

وی افزود: دولت یازدهم اکنون بسیار خرسند است که هیچ رقیبی در انتخابات سال آینده ندارد ولی در سال آینده احتمال حضور اصولگرایان با قدرت بسیار قطعا وجود دارد. شرط لازم پیروزی اصولگرایان در انتخابات سال 96 وحدت است. اکنون اصولگرایان در جبهه‌ای به نام "جبهه مردمی نیروهای انقلاب" جمع شده‌‌اند. این جبهه به عنوان یک پارلمان اصولگرایی است که در حال پیشرفت است.

باهنر با بیان اینکه فعالیت "جبهه مردمی نیروهای انقلاب" با تصمیمات دموکراتیک همراه است، بیان کرد: سعی کرده‌ایم در این جبهه دموکراسی را به خوبی رعایت کنیم. امیدوار هستیم انتخابات سال آینده رقابتی اخلاق‌مدار در کشور حاکم باشد. 

وی با بیان اینکه مطمئنا در انتخابات سال 96 اگر  "حسن روحانی" به دور دوم انتخابات برود، قطعا رای نمی‌آورد و منتخب مردم نمی‌شود، افزود: البته این تحلیل شخصی من است، حسن روحانی قطعا یک اصلاح‌طلب است و اصلاح‌طلب‌ها از او در انتخابات سال آینده حمایت می‌کنند.

انتهای پیام/

لینک سریع

#

تبلیغات