پایگاه اطلاع رسانی فانوس | خرید تولیدات داخلی مایه رضای خدا می‌شود

عضو مجلس خبرگان رهبری:

خرید تولیدات داخلی مایه رضای خدا می‌شود

سرویس استان ها - آیت‌الله دولابی با تاکید بر خرید کالاهای داخلی گفت خرید جنس خارجی کار را برای کارگرانی که چه بسا بی‌دین بوده و سهیم در شرکت‌های صهیونیستی باشند ایجاد می‌کند.

به گزارش فانوس به نقل از تسنیم، آیت‌الله محمد حاج ابوالقاسم دولابی امشب در سلسله جلسات تفسیر موضوعی قرآن کریم با عنوان سبک زندگی اسلامی با بیان اینکه خدامحوری از مهمترین شاخصه های سبک زندگی دینی است به زندگی حضرت موسی(ع)  اشاره کرده و اظهار داشت: حضرت موسی(ع) در حالی که پشت سرش فرعونیان قرار داشتند به سمت رود نیل حرکت کرد و زمانی که اطرافیان آن حضرت گفتند اِنّا لَمُدرَکون(کار ما تمام است)  موسی(ع) فرمود کَلّا اِنَّ مَعِیَ رَبّی سَیَهدین(خدا با من است).

وی با بیان اینکه کسی که خدا با او باشد بن‌بستی مقابل خودش مشاهده نمی‌کند، افزود: کسی که چنین بینشی دارد در زندگی هیچ بن‌بستی ندارد و هیچ‌گاه احساس نمی‌کند درها بسته است.

آیت‌الله حاج ابوالقاسم دولابی با اشاره به رفتار توحیدی از نگاه قرآنی به نمونه هایی از رفتار توحیدی اشاره کرد و افزود: یکی از مسائل پیش روی جوانان ، رشته تحصیلی  و شغل آینده  آنان است که در این خصوص نیز رفتار توحیدی حکم میکند که جوان به دنبال شغل و رشته‌ای برود که جامعه اسلامی به آن نیاز دارد.

وی بیان کرد: در عرصه ازدواج نیز گاهی جوانی و یا خانواده‌ای ازدواج را به تاخیر می‌اندازد و دلیل آن را درآمد ناکافی بیان می‌کند. اما این خلاف شیوه قرآنی است که می‌فرماید وَأَنکِحُوا الأَیامىٰ مِنکُم وَالصّالِحینَ مِن عِبادِکُم وَإِمائِکُم ۚ إِن یَکونوا فُقَراءَ یُغنِهِمُ اللَّهُ مِن فَضلِهِ ۗ وَاللَّهُ واسِعٌ عَلیمٌ.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به روایتی از امام صادق(ع) عنوان کرد: کسی که از ترس فقر ازدواج نکند به خداوند بدگمان شده چرا که خداوند وعده داده حامی مومنان است.

وی با بیان اینکه بینش توحیدی ما ضعیف است، افزود: ضعیف بودن بینش توحیدی سبب شده تا وعده خداوند را در کمک به مومنان باور نداشته باشیم.

آیت‌الله حاج ابوالقاسم دولابی با اشاره ملاک‌های ازدواج ابراز کرد: متاسفانه امروز ملاک‌های ازدواج تغییر کرده و به سمت قد و وزن و چهره و ملاکهای ظاهری رفته که اینها نشان دهنده دوری از فرهنگ توحیدی است.

وی با تاکید بر اینکه ازدواج‌ها باید برای خدا و تولید نسلی برای دفاع از قرآن، اسلام و انقلاب باشد، یادآور شد: متاسفانه دشمنان ما با تهاجم فرهنگی ذائقه‌ها را عوض کرده اند و این تهاجم فرهنگ بیگانه توسط هالیوود زندگی‌ها را تغییر داده و تمام ملاک‌ها ملاک‌های ظاهری شده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری خرید جنس داخلی را یک اولویت مهم در شرایط کنونی دانست و اظهار داشت: کلمه‌ای این روزها به نام مارک و برند رایج شده که خرید جنس داخلی را تحت تاثیر قرار داده است.

وی اضافه کرد:  خرید تولیدات داخلی مایه رضای خدا می‌شود نه اینکه با خرید جنس خارجی کار را برای کارگران چه بسا بی‌دین و سهیم در شرکت‌های صهیونیستی ایجاد کنیم.

آیت‌الله دولابی با اشاره به یکی دیگر از عرصه های زندگی، عنوان کرد: وقتی زندگی کسی برای خداوند است پس باید با برادر مومن رابطه حسنه داشته و در صورت بدی دیدن نیز برای عقده‌گشایی به برادر مومن خود حمله ور نشود و در نقطه مقابل باید در برابر دشمن با صلابت بود.

وی با اشاره به جلسات تفسیر موضوعی راه روشن در زنجان و موضع‌گیری عده‌ای در خصوص این جلسات خاطرنشان کرد: عده‌ای در مورد این جلسات نقطه نظرات و دیدگاهی داشتند، برخی می‌گفتند نباید قرآن سلیقه‌ای تفسیر شود که حرف درستی است، عده‌ای هم می‌گفتند قرآن باید خط و مشی زندگی امروز ما را مشخص کند که این سخن نیز حرف درستی است.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: نکته مهم این است که مردم استان زنجان دغدغه قرآن دارند و انسان خوشحال می‌شود در استانی حضور دارد که همه نگران قرآن هستند، استانی که محور ولایت و قطب ولایتمداران است و پایتخت شور و شعور حسینی لقب گرفته و باید پایتخت و قطب قرآن نیز باشد.

وی با بیان اینکه در این میان صحبت‌هایی مطرح شد که تعابیر استفاده شده از دو طرف تند بود، ابراز کرد: گاهی انتقادات در قالب توهین بیان می‌شود یعنی این به آن می‌گوید بی‌سواد و او نیز به این می‌گوید بی‌دین یا اینکه تعابیری همچون سکولار و یا بدعت‌گذار از دو طرف مطرح می‌شود.

آیت‌الله دولابی تاکید کرد: باید این تعابیر را کنار گذاشت و نوک پیکان حمله را متوجه دشمن کرد، دشمن ما رژیم جنایتکاری است که امروز همه عالم فهمیدند که هرگز به وعده‌هایش وفادار نیست.

وی ادامه داد: دشمن ما آن استعمار پیری است که همین امروز نخست‌ وزیرش(انگلیس) علیه ایران موضع‌گیری کرد که باید نوک پیکان حمله متوجه این دشمن باشد، عجیب است گاهی ما می‌بینیم که در فضای کشور نسبت به دوستان داخل بدترین توهین‌ها نثار می‌شود اما در مقابل دشمنان و موضع‌گیریهای بی‌ادبانه آنها هیچ اتفاقی نمی‌افتد.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: رفتار ایمانی آن است که در برابر مومنی که دغدغه دین و قرآن دارد، محترمانه و مودبانه برخورد شود و از سوی  دیگر،انتقادها تخریب و توهین قلمداد نشود.

وی با بیان اینکه باید در مقابل گفتن ایراداتمان خوشحال باشیم، اظهار داشت: نباید در مقابل گفتن ایرادات عقده‌گشایی انجام شود چرا که مومن همه کارهایش  برای خداست و برای خواهشهای نفسانی نیست

آیت‌الله دولابی با اشاره به فضای یکدست، ولایتمدار و قرآن دوست استان زنجان بیان کرد: این استان زیر نظر آیت‌الله خاتمی نماینده ولی فقیه در استان است و بنده نیز از روز اول به ایشان گفتم که می‌خواهم در کنار شما برای این استان کار کنم و آیت‌الله خاتمی نیز انجام فعالیت‌های قرآنی را توصیه فرمودند که بحمدالله تا کنون استقبال خوبی از این جلسات و فعالیت‌های قرآنی انجام شده است.

وی همچنین ابراز کرد: استان زنجان استانی یکدست و ولایتمدار است که همه دوستدار انقلاب و مقام معظم رهبری هستند.

عضو جلس خبرگان رهبری در پایان با بیان اینکه مرگ انسان نیز باید برای خدا باشد، عنوان کرد: باید یادی از آتش‌نشانانی بکنیم که مرگ‌شان نیز برای خدا بود، جوانان این مرز و بوم که انسان به آنها افتخار می‌کند برای نجات جان کسانی که در ساختمان پلاسکو بودند با به خطر انداختن جان خود فاجعه بزرگتری را از کشور دور کردند و با جان‌فشانی خود مانع از کشته شدن صدها نفر شدند.

وی با اشاره به شهدای مدافع حرم گفت: باید یادی از آتش‌نشانان مدافع حرم داشته باشیم که آتش جنگ را در خارج از این مرزها فرونشاندند، آنها نیز برای رضای خدا جان خود را به خطر انداختند تا آتش جنگ کشور ما را نسوزاند و خسارتها را تحمیل نکند.

انتهای پیام/