پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | کارگروه احیای تالاب جازموریان تشکیل می‌شود

معصومه ابتکار:

کارگروه احیای تالاب جازموریان تشکیل می‌شود

سرویس استان ها - رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور با بیان اینکه کارگروه احیای تالاب جازموریان تشکیل می‌شود، از برگزاری کنفرانس بین‌المللی گرد و غبار در ایران خبر داد.

به گزارش فانوس به نقل از فارس، معصومه ابتکار امشب در پایان سفر یک روزه خود به کرمان در نشست خبری اظهار داشت: مطالعات مربوط به احیا و مدیریت تالاب جازموریان بررسی و برای سازمان حفاظت محیط زیست ارسال شده و حتماً کارگروهی برای احیای این تالاب برگزار می‌شود.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور بیان داشت: مسأله برداشت از رودخانه‌ها، چاه‌های آب و اصلاح الگوی کشت و تأمین حق‌آبه در این کارگروه بررسی و با این مطالعات برنامه‌ای تدوین می‌شود.

وی در ارتباط با طرح گردشگری خبر اظهار کرد: طرحی که اجرا شده و تمام طرح‌های مدیریت مناطق مطالعات خاص خود را دارد و با مناطق نمونه گردشگری متفاوت است و هر منطقه مطالعه مختص به خود دارد و بر اساس مطالعات در چهار چوب مشخص برنامه‌ریزی می‌شود.

ابتکار ادامه داد: کرمان در این زمینه پیشگام و نخستین نقطه در کشور با این شیوه نوین و ساز و کارهای روز دنیا است و امیدواریم اجرای خوب این طرح در کرمان بتواند الگویی برای کشور قرار گیرد و با رعایت زیست محیطی در زیباترین طبیعت ایران برنامه‌هایی از این دست داشته باشیم.

وی گفت: ستاد ملی مقابله با گرد و غبار برنامه‌هایی را تدوین کرده‌ایم، البته ما محدود به این ستاد نیستیم و در دولت یازدهم موضوع گرد و غبار را در سطح بین‌المللی با پیشنهاد ایران، سازمان ملل در مجمع عمومی دو قطعنامه در زمینه گرد و غبار صادر کرده و یک اراده بین‌المللی شکل گرفته است.

ابتکار افزود: همکاری بین‌المللی و منطقه‌ای باید شکل گیرد و در آخرین قطعنامه تأکید شده که کنفرانس سازمان ملل در زمینه گرد و غبار در ایران برگزار خواهد شد و امیدواریم این کار سبب شود که کانون‌های گرد و غبار که در جهان وجود دارد مدیریت شود.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور ادامه داد: تحت هیچ عنوانی اجازه فعالیت جدید معدنی بدون مجوز در مناطق حفاظت شده محیط زیست نمی‌دهیم و البته مشکلاتی را با معادن داریم.

ابتکار ابراز داشت: طرح همیاران آب استان کرمان از بهترین طرح‌هایی است که در سطح ملی مطرح شد و می‌تواند در سطح کشور الگو باشد.

وی ادامه داد: با توجه به کاهش نزولات جوی و تغییر اقلیم هیچ چاره‌ای نداریم مگر اینکه منابع آب را مدیریت کنیم.

انتهای پیام/

 

لینک سریع

#

تبلیغات