پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | انتخاب "ولایتی" یک اقبال و حسن برای دانشگاه آزاد اسلامی است

دبیرکل هیئت موسس دانشگاه آزاد اسلامی:

انتخاب "ولایتی" یک اقبال و حسن برای دانشگاه آزاد اسلامی است

سرویس فرهنگی و هنری - نوریان گفت: اعتماد رهبر انقلاب به آقای ولایتی ناشی از مدیریت جامع وی است و انتخاب دکتر ولایتی یک اقبال برای دانشگاه آزاد است.

به گزارش فانوس به نقل از تسنیم علی‌محمد نوریان دبیرکل هیئت موسس دانشگاه آزاد اسلامی عصر امروز (پنجشنبه هفتم بهمن‌ماه) در اولین نشست‌خبری علی‌اکبر ولایتی رئیس هیئت موسس دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: خوشحالیم که مقام معظم رهبری با توجه به اهمیتی که برای علم و دانشگاه قائل هستند به میدان آمدند و انتصاب شایسته‌ای را برای ریاست هیئت موسس انجام دادند. 

نوریان با بیان اینکه من با دکتر ولایتی از سال‌های بسیار دور آشنایی دارم، گفت: ایشان مورد اعتماد رهبری قرار گرفتند و این اعتماد به حق است و ناشی از مدیریت جامع دکتر ولایتی است. 

دبیرکل هیئت موسس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه دکتر ولایتی تاکنون 66 عنوان مسئولیت داشته که دایره گسترده‌ای از پزشکی، سیاست و تاریخ را در برمی‌گیرد، گفت: غیر از جایگاه‌هایی که در مجامع مختلف داشتند، بیش از 215 مقاله و 193 عنوان کتاب دارند که رقم بالایی است و اگر 30 استاد برجسته در کشور داشته باشیم، یکی از آنها دکتر ولایتی است.

وی خاطرنشان کرد: ولایتی در دوران خدمتگذاری‌اش پایه‌گذار دو دانشکده مهم مثل دانشکده وزارت خارجه بود و فارغ‌التحصیلان این دانشکده در جای جای کشور فعالیت می‌کنند.

نوریان افزود: همچنین دانشکده علوم تندرستی را تاسیس کرد که تربیت نیروی متخصص در دانشکده تندرستی از مهمات آن زمان کشور بود. 

دبیرکل هیئت موسس دانشگاه آزاد با بیان اینکه دکتر ولایتی کنگره‌های زیادی را ریاست کرده است، گفت: انتخاب وی یک اقبال و حسن برای دانشگاه آزاد است که با این پیشینه و شناخت و احاطه دانشگاه آزاد به جایگاه خودش خواهد رسید.

انتهای پیام/