پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | ارکستر ملی با حضور وزیر ارشاد افتتاح شد

در چهارمین شب جشنواره موسیقی فجر

ارکستر ملی با حضور وزیر ارشاد افتتاح شد

سرویس فرهنگی و هنری - نخستین کنسرت رسمی ارکستر ملی ایران به رهبری فریدون شهبازیان و خوانندگی علیرضا افتخاری در چهارمین روز جشنواره موسیقی فجر برگزار شد.

به گزارش فانوس به نقل از تسنیم امشب دوشنبه 27 دی 1395 و از ساعتی پیش ارکستر ملی به رهبری فریدون شهبازیان و خوانندگی علیرضا افتخاری اجرای خود را در تالار وحدت آغاز کرد.
 این کنسرت با اجرای قطعه هایی از دو آلبوم نیلوفرانه و شور عشق و همچنین اجرای قطعه هایی از حسین دهلوی همراه بود.
 فریدون شهبازیان رهبر ارکسترملی پیش از آغاز اجرا گفت: ارکستر ملی ایران با هدف پیشبرد موسیقی ارکسترال و موسیقی اصیل ایرانی تشکیل شده به همین منظور تنها دلمشغولی من اجرای آثار آهنگسازان ارزشمند ایرانی است. جا دارد امشب در حضور شما عزیزان یادی کنم از استاد فرهاد فخرالدینی رهبر ارکستر موسیقی ملی کشورمان که امیدوارم باحضور این هنرمند ارزنده کشورمان شاهد بازگشایی مجدد آن ارکستر باشیم و کار این ارکستر ارزشمند ادامه پیدا کند. به هر حال این نکته بسیار مهمی است که موسیقی ارکسترال ایران در تمامی ایران و حتی در بسیاری از نقاط جهان به مخاطبان موسیقی ارائه شود.
 رهبرارکستر ملی افزود: ما به طور حتم می توانیم با بهره گیری از موسیقی روز دنیا و اساسا علم موسیقی بهترین شرایط را برای موسیقی ارکسترال ایرانی فراهم کنیم منتها این موضوع نیازمند حمایت دولت از این نوع موسیقی است. امیدوارم در این شب فرخنده که آقای وزیر و سایر مهمانان حضور دارند به این خواهش من توجه کنند چرا که موسیقی اصیل ایرانی و موسیقی مقامی دارای جایگاه ارزشمندی هستند که در هیج جای دنیا یافت نمی شوند.
 علیرضا افتخاری خواننده ارکستر ملی نیز قبل از آغاز خواندن گفت: واقعا احساسی که دارم احساس غیر قابل توصیفی است که تصور می کنم مشغول بال در آوردن هستم به هر حال امیدوارم برنامه قابل قبولی را به شما عزیزان قرار گیرد.
 سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مجید تخت روانچی معاون اروپایی و آمریکایی وزیر امور خارجه، علی جنتی وزیر ارشاد سابق، شهین دخت ملاوردی معاون حقوقی رییس جمهوری، محمد مهدی حیدریان مشاور عالی وزیرارشاد، مرتضی طلایی و تعدادی از هنرمندان و مدیران از مهمان شرکت کننده در این برنامه بودند.

انتهای پیام/