پایگاه اطلاع رسانی فانوس | کمبود نشاط در روستاها موجب روی آوردن جوانان به اعتیاد می شود

دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان کردستان:

کمبود نشاط در روستاها موجب روی آوردن جوانان به اعتیاد می شود

سرویس استان ها - دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر کردستان گفت نشاط و شادابی در روستاها باید در اولویت قرار گیرد تا زمینه برای کاهش روی آوردن جوانان به اعتیاد کاهش یابد.

به گزارش فانوس به نقل از مهر، سلیم کریمی در جلسه برسی مسائل و مشکلات روستا های بخش مرکزی که بعد ازظهر روز یک شنبه ۲۶ دی ماه در فرمانداری سنندج برگزار شد گفت: به دلیل نبود نیرو و اعتبار و حتی طبق قانون نمی توان در تمام روستا ها پاسگاه های نیرو انتظامی را دایر کرد و قاچاقچیان از این امر سو استفاده می کنند که در خواست می شود روستانشینان حد الامکان مانع سواستفاده این افراد شوند.

وی افزود: نشاط و شادابی در روستا ها و انجام کار های فرهنگی و ورزشی باید در اولویت قرار گیرد و اعتباری برای این مهم در نظر گرفته شود.

کریمی اظهار داشت: افرادی که برای کار به کلان شهر ها و شهرستان ها می روند به همراه اعتیاد به روستای خود باز می گردند و افراد دیگر را نیز معتاد می کنند و طبق تحقیقات انجام شده بارزترین دلیل مصرف مواد مخدر از سوی این افراد برای لذت است و اگر در روستا ها به امر نشاط و سرگرمی توجه شود با این موارد مواجه نخواهیم شد.

وی افزود: پیشگیری از مهمرین راهکار های مبارزه با مواد مخدر است که ۶۰ درصد از کل بحث مبارزه با مواد مخدر را به خود اختصاص داده است و در امر مبارزه نیز بهترین پلیس دنیا تنها ۱۰ درصد توان مبارزه با مواد مخدر را دارد اما طبق آمار سازمان ملل پلیس ایران ۲۰ درصد با مواد مخدر مبارزه می کند.

دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان کردستان عنوان کرد: به کمک دهیاران روستا ها نیازمند هستیم تا در هر آبادی افرادی به صورت داوطلبانه به عنوان مدرس تربیت شوند که شورای مبارزه با مواد مخدر این کار را انجام می دهد.

کریمی به بحث پاکی روستاها از سیگار اشاره کرد و گفت: اگر کسی بتواند روستای خود را از مصرف سیگار پاک کند در جشن پاکی این روستا از سوی شورای مبارزه با مواد مخدر از نظر مادی و معنوی تقدیر و تشکر می شود.

انتهای پیام/

لینک سریع

#

تبلیغات