پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | دیوان عدالت اداری برای بازپس‌گیری حقوق دانشجویان بورسیه اقدام کند

جمعی از دانشجویان بورسیه:

دیوان عدالت اداری برای بازپس‌گیری حقوق دانشجویان بورسیه اقدام کند

سرویس فرهنگی و هنری - جمعی از دانشجویان بورسیه در نامه به رئیس دیوان عدالت اداری اعلام کردند: با توجه به ضرورت اجرای دستورات رهبر معظم انقلاب درخواست داریم که دیوان برای بازپس گیری حقوق دانشجویان بورسیه اقدام کند.

به گزارش فانوس به نقل از فارس، جمعی از دانشجویان بورسیه در نامه به حجت الاسلام و المسلمین بهرامی رئیس دیوان عدالت اداری اعلام کردند: موضوع پرونده بورسیه‌ها به فرمایش رهبر معظم انقلاب یکی از غلط‌ترین کارهای سال‌های اخیر بود که در آن به خیلی‌ها ظلم شد، وقتی معظم له با بیانی دقیق از ظلم دستگاهی دولتی به شهروندان خبر داده‌اند شرعا و قانونا قوه قضاییه که متولی اجرای فرامین ولی فقیه و ستاندن حق مظلومان است موظف به پیگیری خواهد بود.

در ادامه این نامه آمده است: متاسفانه تاکنون قوه قضاییه آن چنان که باید در اجرای منویات مقام معظم رهبری در این موضوع عمل نکرده است، براین اساس لازم است که بازوی قاطع این قوه در برابر ظلم نهادهای دولتی یعنی دیوان عدالت اداری به فریاد دانشجویان مظلوم بورسیه رسیدگی کند.

دانشجویان بورسیه در این نامه آورده‌اند: در این راه اولا باید دیوان عدالت درهای خود را برروی دانشجویان بورسیه برای ثبت شکایات باز کند. ثانیا شعبه‌ای تخصصی زیر نظر قضات مسلط به مباحث و قوانین بورس٬ جذب اعضای هیات علمی و روند سه دهه گذشته این فرآیند برای بررسی شکایات تعیین شوند. به همین منظور با توجه به ضرورت اجرای دستورات رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله) درخواست داریم که دیوان هرچه سریع‌تر با لحاظ موارد ذکر شده برای بازپس گیری حقوق دانشجویان بورسیه اقدام کند.

انتهای پیام/