پایگاه اطلاع رسانی فانوس | دوست رئیس جمهور کره جنوبی اتهامات علیه خود را رد کرد

دوست رئیس جمهور کره جنوبی اتهامات علیه خود را رد کرد

سرویس بین الملل - دوست رئیس جمهور کره جنوبی که عامل اصلی استیضاح پارک گئون هائه در پرونده فساد مالی بوده است، در نخستین جلسه محاکمه اتهامات مربوط به کلاهبرداری و سوء استفاده از قدرت را رد کرد.

به گزارش فانوس به نقل از تسنیم، رویترز اعلام کرد نخستین جلسه محاکمه "چوی سون سیل" 60 ساله دوست نزدیک پارک گئون هائه رئیس جمهور کره جنوبی امروز دوشنبه برگزار شد و وی همه اتهامات مطرح شده از جمله کلاهبرداری و سوء استفاده از قدرت را رد کرده است.

چوی سون سیل متهم است که با فشار از شرکت‌های بزرگ کره جنوبی خواسته است تا به بنیادهایی که از سیاست های رئیس جمهور این کشور حمایت می کنند، کمک مالی اعطا کنند.

بازپرسان و مقام‌های قضایی کره جنوبی بر این باورند که پارک گئون هائه نیز در این اتهامات نقش داشته است ولی وی تا زمانی که در قدرت است، از هرگونه محاکمه‌ای مصون خواهد بود.

پارک از 9 دسامبر تاکنون پس از رای پارلمان به استیضاح وی، از قدرت تعلیق شده و نخست وزیر فعلا به صورت موقت وظایف رئیس جمهور را بر عهده دارد. دادگاه قانون اساسی کره جنوبی 180 روز فرصت دارد تا درباره رای استیضاح رئیس جمهور حکم نهایی را صادر کند.

روز جمعه تیم حقوقی رئیس جمهور کره جنوبی با ارائه یک درخواست حقوقی 24 صفحه‌ای اعلام کردند که استیضاح رئیس جمهور هیچ پایه و اساس قانونی نداشته است.

یکی از وکلای پارک گئون هائه در این باره تاکید کرد: ما نمی توانیم قبول کنیم که رئیس جمهور مفاد قانون اساسی را نقض کرده است. استیضاح رئیس جمهور باید رد شود.

انتخابات ریاست جمهوری کره جنوبی قرار است اواخر 2017 برگزار شود ولی در صورتی که دادگاه قانون اساسی با استیضاح پارک گئون هائه موافقت کند و وی مجبور به کناره گیری از قدرت شود، احتمال برگزاری انتخابات زودهنگام وجود دارد.

انتهای پیام/

لینک سریع

#

تبلیغات