پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | صفارهرندی: اصولگرایان تدابیری برای انتخابات سال آینده دارند

صفارهرندی: اصولگرایان تدابیری برای انتخابات سال آینده دارند

سرویس استان ها - وزیر اسبق ارشاد اسلامی با بیان اینکه اعتدال و اصلاحات به اجبار به هم گره خوردند گفت: در جاهایی اصلاح‌طلبان هوس می‌کنند گزینه دیگری را که از خودشان است به صحنه بیاورند و گاهی نیز تیم رئیس جمهور می‌خواهند سرنوشت‌شان را از اصلاح‌طلبان جدا کنند.

به گزارش فانوس به نقل از تسنیم، محمدحسین صفارهرندی شامگاه یکشنبه در سخنرانی که در مسجد النبی(ص) این شهر داشت به قدرت انقلاب و انقلابی‌گری اشاره و اظهار داشت: این قدرت انقلاب در بیانات رهبر معظم انقلاب وجود دارد و گاهی در محافل مختلف سیاسی کورد بحث قرار می‌گیرد.

وی افزود: در محافل سیاسی انقلاب مدعیانی پیدا کرده که بر این باور شدند که یا انقلاب ما مفید نبوده و یا اگر فایده داشته در حد برچیدن حکومت طاغوتی کفایت می‌کرد و بعد از آن انقلاب نمی‌توانست مفید باشد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه این افراد ضد انقلاب نیستند عنوان کرد: برخی از این افراد هم‌اکنون در کشور مسئولیت دارند و عناصری هستند که قدرت سیاسی دارند و بر کرسی‌های اداره کشور تکیه زدند.

وی بیان کرد: استدلال این افراد این است که انقلاب‌گری با اداره نظام قابل جمع نیست و بر این باورند انقلاب‌گری را اگر مجموعه‌ای از ارزشها بدانیم که انسان انقلابی به اجبار باید به آنها وفادار باشد برخی از این ارزشها در زمان تاسیس حکومت و نظام دست و بال شما را می‌بندد.

صفارهرندی با اشاره به توصیه قرآن کریم در دوستی نکردن با کفار ابراز کرد: کفاری که امروز در عالم مقابل اسلام صف‌آرایی کردند دارای ثروت، قدرت سیاسی و تکنولوژی هستند که این افراد بر این باورند که اگر با این کفار دوست نباشیم دچار مشکلاتی می‌شویم.

وی با بیان اینکه شرط مراوده دنیای کفر پذیرش قوانین و مقررات آنها است گفت: یکی از این شرط‌ها آمریکا این است که اسرائیل به عنوان یک موجودیت واقعی در این منطقه باید به رسمیت شناخته شود و چون ما آنها را به رسمیت نمی‌شناسیم ارتباط نزدیک با ما برقرار نمی‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: آن کسانی که می‌گویند انقلاب با حکومت کردن در موقعیت فعلی قابل جمع نیست استدلال به این موارد می‌کنند.

صفارهرندی یادآور شد: امروز کسانی را در موقعیت‌های حکومتی شاهد هستیم که 20 سال پیش علیه نهضت آزادی حرف زدند اما اکنون فکرشان همان فکر نهضت آزادی است.

وی با تاکید بر اینکه نگرانی امروز از گذشته بیشتر است عنوان کرد: بر خلاف آن روزها که نهضت آزادی در گرفتن پست حکومتی محروم بود اما کسانی که امروز این حرفها را می‌زنند در پست‌های حکومتی تکیه زده‌اند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: اینکه مقام معظم رهبری در دو سال اخیر در مورد انقلابی‌گری و باقی مانده خط امام سخن می‌گویند به خاطر احساس خطر از برخی وابستگان انقلاب است.

وی با بیان اینکه این افراد برجام‌های یک، 2 و 3 را از اقتضائات حکومت قلمداد می‌کنند یادآور شد: برجام یک انتخابی بود که رهبر معظم انقلاب از ابتدا نسبت به خطرات آن هشدارهایی را صادر می‌فرمودند و در جاهایی برای رسیدن به توافق از برخی داشته‌های خود چشم‌پوشی کردیم.

صفارهرندی تصریح کرد: طرف مقابل با زرنگی برای اینکه شما را از دست ندهد موارد دیگری را مطرح می‌کند و بحث موشک‌ها  و تجهیرات دفاعی را به میان می‌آورد.

وی با بیان اینکه آمریکاییها تن‌شان از موشک‌های ما می‌لرزد ادامه داد: آنها وقتی وارد این منطقه شدند بر این باور بودند کسی مانع آنها نیست، امروز شرایط را طور دیگری می‌بینند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت با اشاره به اینکه امروز در حزب‌الله هزاران نفر آموزش انقلابی دیدند عنوان کرد: در همین کشور عراق که زمانی خون بین‌مان جاری شد اما امروز روابط ما به حدی رسیده که آنها برای تامین امنیت از فرماندهان نظامی ایران کمک می‌گیرند.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ما و عراق را به هم پیوند داده است افزود: امروز آرمانهای ما آرمانهای مردم عراق شده است.

صفارهرندی با اشاره به برخی موضوع‌گیریها در تضعیف توان دفاعی خاطرنشان کرد: کسانی که پیشنهاد تسلیم در برابر زیاده‌خواهی‌های دشمنان خدا را با قیافه‌های موجه مطرح می‌کنند یا خائن و یا احمق هستند.

وی با بیان اینکه این افراد با حماقت خودشان می‌خواهند کشور را به کام جنگ ببرند ابراز کرد: کل کشته‌های جنگ آمریکایی‌ها در منطقه از 15 سال پیش زیر 10 هزار نفر است اما یک از استراتژیست‌های آمریکایی تعداد کشته ها در جنگ احتمالی با ایران را در روز نخست 20 هزار نفر عنوان کرده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت ادامه داد: حتی اگر نیروی دریایی ایران سربازان آمریکایی را تحقیر کند آمریکا جرات جنگ با یران را ندارد، پس سایه جنگ را تسلیم‌طلبی از سر ما دور نکرده بلکه این اقتدار بود که جرات جنگ با ایران را به دشمن نمی‌دهد.

صفار هرندی در ادامه جلسه  پرسش و پاسخ با مردم زنجان در مسجد نبی(ص) این شهر در پاسخ به پرسشی در مورد سرنوشت fatf اظهار داشت: هر چیزی که سبب پول‌شویی و کمک به تروریسم انجام شود در این قرار داد به آن اشاره می‌شود که تحت یک نظام  بین‌المللی کنترل می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه در مورد هر دو موضوع تروریسم و پولشویی قانون داریم افزود: بیش از یک سال پیش آخرین قانون تصویب و به تایید شورای نگهبان رسید مسئولان ما به جای امضای آن قرارداد باید قانون خودمان معرفی می‌کردند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: وقتی ما این کار را نکردیم آنها یک لیست جلوی ما می‌گذارند و می‌گویند اینها تروریست هستند اینگونه بگوییم که از دید آنها هر کسی که در مقابل آمریکا و رژیم صهیونیستی می‌جنگد تروریست است.

وی با بیان اینکه از دید غربیها تمام دوستان ما تروریست هستند ابراز کرد: آنها حتی نهادهای انقلابی را تروریست قلمداد می‌کنند و در داخل نیز یکی از بانک‌ها اشتباه بزرگی در این مورد کرد.

وی در پاسخ به سوالی در مورد برجام عنوان کرد: برجام انتخابی بود که در زمان خود انجام شد و باید به دوران پسا برجام و مرحله اجرا توجه کنیم و وقتی طرف مقابل بدعهدی می‌کند باید جلوی این بدعهدی گرفته شود نه اینکه امتیازهای جدید داده شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: طرف مقابل ما در برجام به جای اینکه به تعهداتش عمل کند بار ما را سنگین می‌کند و به دنبال تحمیل تعهدات دیگر به ایران است.

صفاررهرندی در پاسخ به سوالی در مورد انتخابات ریاست جمهوری سال 96 و عدم ائتلاف اصولگرایان در انتخابات گذشته نیز گفت: همه چیز به انتخابات 92 برمی‌گردد چرا که در گذشته در مجموع تجربیات شرینی داریم و اتفاقات خوب گذشته محصول کار جبهه‌ای است که بر اساس آن انتخاب می‌کردیم اما در سال 92 در این جبهه افراد آتش به اختیار شدند.

وی با بیان اینکه امروز تسلیم شدن در قبال طراحی تشکیلات مرکزی اصولگرایان از طرف همه دنبال می‌شود خاطرنشان کرد: اصولگرایان تدبیری را اتخاذ کردند که در این دوره نیز عملیاتی شود، نیروهای انقلابی و حزب‌اللهی باید از ایده‌هایی که از تک‌روی‌ها جلوگیری می‌کند حمایت کنند که چنین چیزی اکنون دنبال می‌شود.

وزیر اسبق ارشاد اسلامی با اشاره به تلاش جریان مقابل برای انتخابات سال 96 ابراز کرد: جریان اصلاحات و اعتدال تجربه کردند که در این صحنه به تنهایی زورشان نمی‌رسد و باید تجمیع کنند.

وی ادامه داد: نه آقای روحانی بدون کمک اصلاح‌طلبان به این جایگاه برسد که اکنون نیز نگران از دست دادن آنها است و نه اصلاح‌طلبان گزینه‌ای داشتند که بتواند دراین صحنه رقابت کند.

صفارهرندی با بیان اینکه اعتدال و اصلاحات به اجبار به هم گره خوردند گفت: در جاهایی اصلاح‌طلبان هوس می‌کنند گزینه دیگری را که از خودشان است به صحنه بیاورند و گاهی نیز تیم رئیس جمهور می‌خواهند سرنوشت‌شان را از اصلاح‌طلبان جدا کنند.

وی بیان کرد: اصلاح‌طلبان و اعتدال‌گرایان اگر خیالشان از این طرف راحت شود دعواهایشان شروع خواهد شد.

انتهای پیام/