پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | فرهنگ سازی و تامین امنیت رسالت مشترک نیروی انتظامی و رسانه ملی است

علی عسکری در دیدار فرمانده نیروی انتظامی عنوان کرد:

فرهنگ سازی و تامین امنیت رسالت مشترک نیروی انتظامی و رسانه ملی است

سرویس فرهنگی و هنری - رئیس سازمان صدا و سیما در دیدار فرمانده نیروی انتظامی، با اشاره به آثار بسیار خوب همکاری‌های رسانه ملی و نیروی انتظامی در فرهنگ سازی و تامین امنیت اجتماعی، بر تعامل و همکاری های مشترک این دو نهاد تاکید کرد.

به گزارش فانوس به نقل از روابط عمومی صدا و سیما، علی عسکری در این دیدار با گرامیداشت هفته نیروی انتظامی اظهار داشت: رسانه ملی وظیفه خود می داند که با همه دستگاه‌ها تعامل داشته باشد که خوشبختانه نیروی انتظامی از جمله دستگاه‌هایی است که موثرترین تعاملات را با آن داشته ایم. وی افزود: در این مسیر تعامل رسانه ملی با نیروی انتظامی در فرهنگ پذیری ، نظم، ترافیک و جلوگیری از آسیب های اجتماعی بسیار موثربوده است.

وی تصریح کرد: نقش صدا و سیما در اصلاح ناهنجاری‌های اجتماعی نقش بارزی است که به عنوان مثال می توان به فرهنگ سازی و اصلاح رفتاری در حوزه ترافیک اشاره کرد . وی یادآور شد: بخش‌های مختلف رسانه از جمله سیما و صدا توانستند به خوبی در جهت اهداف نیروی انتظامی عمل کنند.

علی عسکری افزود: صداوسیمای مراکز استان‌ها نیز در انعکاس مشکلات و چالش های حوزه شهری می‌توانند نقش موثری داشته و در کنار نیروی انتظامی قرار بگیرند که خوشبختانه همکاری نزدیکی در این خصوص وجود دارد، ضمن اینکه صداوسیما تلاش کرده تا شان و اقتدار نیروی انتظامی در سطح جامعه حفظ شود.

رئیس سازمان صداوسیما با اشاره به نقش موثر رسانه در بستر سازی برای اجرای طرح های پلیس گفت: رسانه ملی وظیفه خود می داند که عامل ارتباطی پلیس و مردم باشد و بتواند به درستی نقش پلیس را تبیین کند. وی افزود: پلیس پناه مردم است و در سراسر کشور به محل امن و اتکای مردم بدل شده است. رئیس رسانه ملی تاکید کرد: با توجه به اهمیت موضوع، رسانه ملی آمادگی دارد تا با تشکیل اتاق فکر برای طراحی و تولید پیام مناسب ضمن ارائه چهره‌ای درست از عملکرد نیروی انتظامی، احساس امنیت و آرامش را در لایه ‌های مختلف جامعه گسترش و سبب جلب رضایت مردم شود.

رئیس سازمان صدا و سیما در بخش دیگری از سخنان خود گفت: یکی از مسائل مشترک صداوسیما و نیروی انتظامی در ارتباط با ماهواره‌ها و آثار تخریبی آن بر رفتارهای فرهنگی و اجتماعی است که در این زمینه باید کار فرهنگی صورت گیرد تا این دو نهاد بتوانند در مقابله با تهاجم فرهنگی و اصلاح فرهنگی جامعه همکاری و مشارکت خوبی داشته باشند.

دکتر علی عسکری همچنین به مساله اعتیاد اشاره و خاطر نشان کرد: باید با نشان دادن آثار تخریبی اعتیاد فضایی فراهم شود که جوان از نزدیک شدن به مواد مخدر و اعتیاد اجتناب کند. رسانه ملی آمادگی دارد تا با انتشار اطلاعات موجود در این خصوص ، جامعه را نسبت به آسیب های اعتیاد هشیار کند، لذا برنامه سازان موظف هستند ضمن اطلاع رسانی از عوارض و آسیب های اعتیاد، مردم و به خصوص جوانان را از آثار تخریبی این بلای خانمان‌سوز مطلع سازند.

وی تاکید کرد: تعامل و همکاری سازنده صدا و سیما و نیروی انتظامی می تواند نقش بسیار مهم و موثری در حل معضلات و آسیب های اجتماعی داشته و شرایط زندگی بهتر و سالم تر را برای جامعه فراهم کند.

در ادامه این نشست سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی تاکید کرد: از نقد هوشمندانه نسبت به عملکرد نیروی انتظامی استقبال می‌کنیم.

وی همچنین به نقش موثر صدا و سیما در حوزه اطلاع رسانی و فرهنگ سازی اشاره کرد و گفت: بدون کمک های صدا و سیما نمی توانستیم مردم را نسبت به مسائل مرتبط با نیروی انتظامی آگاه سازیم.

فرمانده نیروی انتظامی ضمن تشریح وظایف پلیس و سیاست ها و اولویت های نیروی انتظامی تاکید کرد: رسانه ها باید نقاط قوت و خدمات ارزشمندی که نیروی انتظامی انجام داده را خبری کرده و مردم را در جریان توانمندی های این نیرو قرار دهند.

وی درپایان ضمن تشکر از همکاری نزدیک بخش‌های مختلف صداوسیما با نیروی انتظامی، تصریح کرد: این همکاری باعث شده تا اطلاعات مردم نسبت به قابلیت‌های نیروی انتظامی افزایش یابد.

انتهای پیام/