پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | قیمت بلیت اتوبوس برای اربعین ۲ برابر می‌شود/امکانات مرز مهران حداقلی است

قیمت بلیت اتوبوس برای اربعین ۲ برابر می‌شود/امکانات مرز مهران حداقلی است

سرویس اجتماعی - رئیس سازمان راهداری با بیان این که امسال پنج هزار دستگاه اتوبوس، زائران اربعین را جابجا می‌کنند، از ناکافی بودن زیرساخت‌ها در مرز مهران برای خدمات‌رسانی به زائران خبر داد و افزود: نرخ بلیت اتوبوس برای اربعین امسال دو برابر می‌شود.

به گزارش گروه اجتماعی فانوس، داوود کشاورزیان در نشست خبری درباره جابجایی زائران اربعین بیان داشت:امسال برای ایام اربعین هیچ مشکلی در حوزه تامین سوخت  نداریم.

وی با بیان این که پنج هزار دستگاه اتوبوس برای جابجایی زائران اربعین در نظر گرفته شده است، گفت: یکی از وظایف ذاتی ما نگهداری و بهسازی راه‌ها ست که به همین منظور نگهداری و بهسازی مسیرهای منتهی به مرزهای مهران و شلمچه را  در دستور کار قرار دادیم تا برای این ایام آماده شوند.

کشاورزیان ادامه داد: به زودی سالن مسافری پایانه مرزی شلمچه با حضور وزیر راه و شهرسازی تا قبل از ایام اربعین به بهره‌برداری می‌رسد ضمن آن که گیت‌های مورد نیاز در پایانه‌های مرزی برای عبور زائران افزایش می‌یابد.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: در مرز مهران روزانه حداکثر 15 هزار نفر مسافر می‌توانند تردد کنند، اما در ایام اربعین این رقم به روزانه 250 هزار نفر می‌رسد که با این حجم افزایش تقاضا نمی‌توان هیچ شرایط خدمات‌رسانی مطلوبی را فراهم کرد.

وی با بیان این که خدمات در مرز مهران حداقلی است، فزود: با آن که 96 گیت عبور در مرز مهران تامین شده است، اما زائران نباید انتظار خدمات مطلوب داشته باشند
کشاورزیان با اشاره به گرایش مردم به تردد از مرز مهران به دلیل نزدیکی مسیر اظهار کرد: سال گذشته 62 درصد زائران از پایانه مهران و 38 درصد از پایانه شلمچه و چزابه در بخش جاده‌ای تردد کردند.

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره قیمت‌های بلیت اتوبوس برای ایام اربعین گفت: طی توافق با انجمن تعاونی شرکت‌های مسافری قیمت‌های بلیت اتوبوس برای این ایام حداکثر 2 برابر خواهد شد و این تصمیم به دلیل ترددهای یک سر خالی است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر احتمال افزایش قیمت بیش از نرخ‌های تعیین شده گفت: ممکن است واسطه‌هایی در این میان پیدا شوند و قصد سوء استفاده داشته باشند اما ما تلاش کرده‌ایم زائران بین هر سه مرز توزیع شوند و برخی از مرز شلمچه، برخی چزابه، برخی مهران اعزام شده و برگردند اما مطمئنیم زائران این تقسیم‌بندی را رعایت نمی‌کنند.

کشاوزیان بیان کرد: امسال 5 هزار دستگاه اتوبوس برای جابجایی زائران در نظر گرفته‌ایم که 3 هزار دستگاه آن در مسیر مهران و 2 هزار دستگاه اتوبوس به دو پایانه دیگر می‌رود.
انتهای پیام/

 

لینک سریع

#

تبلیغات