پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | کشف فرار مالیاتی 36 میلیارد و 412 میلیون ریالی در گلستان

کشف فرار مالیاتی 36 میلیارد و 412 میلیون ریالی در گلستان

سرویس اجتماعی - فرمانده انتظامی استان گلستان از کشف پرونده فرار مالیاتی به مبلغ 36 میلیارد و 412 میلیون ریال در این استان خبر داد.

به گزارش فانوس به نقل از سایت پلیس ،سردار "علی‌اکبر جاویدان" اظهار داشت: در پی دریافت خبری مبنی بر یک فقره فرار مالیاتی توسط یکی از بنگاه‌های اقتصادی خصوصی در استان، موضوع به طور جدی در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات انجام شده مشخص شد فردی از استان قم که صاحب یک شرکت اقتصادی است، طرح شکایتی را از فردی در استان گلستان انجام داده که موضوع شکایت، با موضوع مورد پیگیری پلیس آگاهی استان مشابه است.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه با هماهنگی مرجع قضائی، پس از دریافت اظهارات و ادعاهای شاکی، متهم از استان گلستان برای ارائه پاسخ و تحقیقات به پلیس آگاهی فراخوانده شد.

وی گفت: در تحقیقات تکمیلی مشخص شد متهم با ارائه 59 فاکتور جعلی به نام شرکت اقتصادی در استان قم اقدام به سوء استفاده از نام شرکت مورد نظر و فرار مالیاتی به مبلغ 36 میلیارد و 412 میلیون ریال در استان گلستان کرده است.

سردار جاویدان تصریح کرد: با توجه به جمع‌آوری اسناد و مدارک متقن از سوی پلیس استان گلستان و همچنین اخذ استعلام مورد نظر از سوی اداره مالیاتی استان، متهم به بزه انتسابی معترف و به همراه پرونده تکمیلی و اسناد و مدارک موجود، برای سیر مراحل قانونی، تحویل مراجع قضائی شد.

انتهای پیام/

 

لینک سریع

#

تبلیغات