پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | سلاخی 100 هزار زندانی چینی در سال

یک گزارش هولناک از تجارت اعضای بدن

سلاخی 100 هزار زندانی چینی در سال

سرویس اجتماعی - در حالی که زمان انتظار برای دریافت عضو در کشورهای مختلف چند ماه یا حتی چند سال است، در چین سرعت یافتن عضو گاهی به کمتر از یک هفته می‌رسد که نشان می‌دهد کسانی از قبل برای این کار گزینش شده‌اند.

به گزارش گروه اجتماعی فانوس، بیش از یک دهه است که تعداد مراکز پیوند عضو در چین افزایش عجیب ۳۰۰ درصدی داشته است که این تعداد دست‌ کم سه ‌برابر کمتر از آمارهای اعلام‌ شده در رسانه‌های این کشور است.

از سال 1999 فروش عضو برای بیمارستان‌های چین مهمترین منبع هنگفت درآمد بوده است. به طوری که بیمارستان «پولیس» پکن علناً اعلام کرده که پیوند عضو، اصلی‌ترین منبع کسب درآمدش است و درآمد خالص سالانه آن از ۳۰ میلیون ‌یوآن عبور می‌کند.

این در حالی که است که به گفته «ماتاس»، از نویسندگان کتاب «محصول خونین»،  اگر منبع عضو صرفاً اعدامی‌ها باشند، برای این تعداد عمل پیوند، نیاز به حدود صد هزار اعدام در یک سال است در حالی که تعداد اعدامی‌ها به‌ طور میانگین حدود هزار و ۶۰۰ مورد در سال بوده است.

حال سوال این جاست، این تعداد عضو از کجا تأمین می‌شود؟

زندانیان عقیدتی قربانی تجارت کثیف

یک مطالعه انجام شده که یک دهه به طول کشیده نشان می‌دهد، دولت چین در حال تجارت غیرقانونی اعضای بدن میلیون‌ها زندانی عقیدتی به نام «فالون گونگ» در این کشور است. «فالون گونگ» یک نوع آئین معنوی چینی است که هدف آن پالایش، پرورش و تزکیه بدن و ذهن معرفی شده است.

از آن جا که اشاعه این آیین در بین سال‌های ۱۹۹۲ تا ۱۹۹۹ منجر به ارتقای سطح سلامت مردم چین و کاهش فراوان هزینه‌های درمان شده بود، مورد حمایت دولت چین واقع بود.

اما حزب کمونیست چین نگران شد که گسترش این روش معنوی باعث حذف باورها و ایده‌های کمونیستی از جامعه شود، بنابراین از سال ۱۹۹۹ راه آزار و سرکوب شدید آن‌ها را در پیش گرفت. حزب کمونیست چین در سال ۱۹۹۹ میلادی، این گروه را غیرقانونی اعلام کرد و برای جلوگیری از نفوذ این روش معنوی در بین مردم تلاش‌های بسیاری انجام داد.

آمارها نشان می‌دهد، تعداد عمل‌های پیوند عضو در چین از سال ۱۹۹۹ به شکلی غیرطبیعی افزایش داشته است. یعنی درست از زمانی که بازداشت غیرقانونی پیروان «فالون ‌گونگ» آغاز شد. به این معنی که بیمارستان‌های چین از آن تاریخ دارای منبع غنی از انواع و اقسام اعضای بدن شدند.

این روند به قدری غیرطبیعی بود که دولت چین چند سال پیش به استفاده از اعضای بدن اعدامی‌ها اقرار کرد، اما با رجوع به آمار عفو بین‌الملل در خصوص تعداد اعدامی‌ها، مشخص شد تعداد عمل‌های پیوندی، ۲۶ برابر بیشتر از تعداد اعدام‌ها بوده است.

اعترافات هولناک

به گفته همسر سابق یک جراح مغز و اعصاب در بیمارستان «سوجیاتون» در شهر «شن ‌یانگ»، همسرش طی دو سال، حدود دو هزار قرنیه را از پیروان فرقۀ «فالون ‌گونگ» خارج کرده بود که هیچ‌ کدام از قربانیان زنده نماندند، زیرا جراحان دیگر، سایر اندام‌های آنان  را نیز خارج کرده بودند.

این شاهد در گفت‌‌وگو با روزنامه «اپُک‌ تایمز» گفت که انگیزه‌اش از افشای این حقایق، نجات جان هزاران ‌نفری است که هنوز در زندان مخفی پشت بیمارستان محبوس‌اند. در آن زمان اپُک‌ تایمز از وجود 6‌ هزار زندانی فالون‌گونگ در این زندان خبر داده  و فاش کرده بود حداقل در ۳۶ اردوگاه کار اجباری در چین، چنین جنایاتی در حال وقوع است.

سازمان جهانی بررسی آزار و شکنجه فالون‌ گونگ نیز پس از تحقیقی طولانی، به‌ تازگی فهرستی از ۸۶۵ کلینیک و بیمارستان  و ۹ هزار و ۵۰۰ دکتر درگیر این جنایات را اعلام کرده است.

قتل 1/5میلیون زندانی در 16 سال

کارشناسان برآورد کرده‌اند، سالانه بین 60 تا 100 هزار زندانی فالون گونگ در چین به قتل می‌رسند تا اعضای بدن آن‌ها همچون قلب، کبد و... در عمل‌های پیوندی مورد استفاده قرار بگیرند.

طبق این مطالعه از سال 2000 تاکنون حدود 1.5 میلیون نفر از این زندانیان به قتل رسیده‌اند. در گزارش مذکور مشخص شده که بسیاری از جراحان در یک روز 6 عمل برداشت کبد از زندانیان انجام داده‌اند.


 
این گزارش از سوی محققان حقوق بشری و وکلای حقوق بشر از جمله «دیوید ماتاس» و «دیوید کیلگور» که وزیر کشور سابق کانادا بوده و همچنین خبرنگاری به نام «ایتان گوتمن» تالیف شده است.  اگر چه دولت چین به طور رسمی اعلام کرده هر ساله 10 هزار عمل پیوند اعضای بدن در این کشور رخ می‌دهد، اما سه محقق مذکور معتقدند که این رقم بسیار پایین تر از چیزی است که در واقعیت اتفاق می‌افتد.

با فشارهای بین‌المللی چین در سال 2014  اعلام کرد به برداشت اعضای بدن زندانیان اعدام شده خود پایان داده است و یک برنامه اهدای داوطلبانه عضو را اجرا می‌کند از این رو  مدت‌ها این باور مطرح شده بود که پیروان فالون گونگ «به درخواست خود» توسط دولت چین اعدام می‌شوند تا کمبود اهداء کنندگان عضو در چین را جبران کنند.

اما سال گذشته میلادی سازمان عفو بین‌الملل اعلام کرد که چین همچنان بزرگترین عامل اعدام زندانیان عقیدتی در جهان است و این موضوع دروغی بیش نیست.
انتهای پیام/

 

لینک سریع

#

تبلیغات