پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | وجود ۲.۵ میلیون غایب از خدمت سربازی/محرومیت از خدمات بانکی و بیمه‌ای در انتظار غایبان

سردار کریمی خبر داد

وجود ۲.۵ میلیون غایب از خدمت سربازی/محرومیت از خدمات بانکی و بیمه‌ای در انتظار غایبان

سرویس اجتماعی - جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا با اشاره به وجود حدود ۲.۵ میلیون نفر غایب از خدمت سربازی گفت: اگر این افراد خود را معرفی نکنند، در ابتدا از خدمات و تسهیلات بانکی و در مرحله بعد از خدمات بیمه‌ای محروم خواهند شد.

به گزارش گروه اجتماعی فانوس، سردار کریمی جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا دربارۀ تعیین تکلیف مشمولان غایب گفت: در سال 95 برای مشمولان غایب اخطاریه‌ کتبی فرستاده شده است تا هرچه سریعتر با مراجعه به پلیس وضعیت خدمت سربازی خود را مشخص کنند.

وی گفت: اگر سربازان به این اخطاریه‌های کتبی و پیامک‌های پلیس توجه نکنند، بر اساس ماده 58 قانون تعقیب و شناسایی می‌شوند. اما پیش از این تعقیب و شناسایی تلاش می‌شود تا از طریق ایجاد محرومیت و محدودیت‌های  اجتماعی آن‌ها را مجاب به تعیین تکلیف درخصوص وضعیت خدمت سربازی‌‌شان کنیم.

سردار کریمی تصریح کرد: اولین اقدام این است که با هماهنگی انجام شده با بانک‌ها از ارائه خدمات و تسهیلات بانکی به این افراد خودداری خواهد شد و در مرحله بعد موضوع بیمه و خدمات این ‌چنینی حذف می‌شود.

جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: از 2.5 میلیون مشمول غایب، حدود 1.5 میلیون نفر بیش از 8 سال غیبت داشتند که این تعداد اکنون به زیر یک میلیون رسیده است.

وی گفت: بخشی از این 2.5 میلیون نفر افرادی هستند که کارت‌های پایان خدمت قدیمی دارند و هنوز نسبت به تعویض آن اقدام نکردند به همین دلیل در سامانه سازمان وظیفه عمومی ناجا وضعیت خدمتی آن‌ها مشخص نیست.

سردار کریمی گفت: بخش دیگری که در این گروه قرار می‌گیرند کسانی هستند که معلول‌‌ هستند و در گوشه خانه مانده‌اند و خانواده‌شان تاکنون اقدامی برای تعیین تکلیف آن‌ها نکرده‌اند  و دسته آخر هم کسانی هستند که در زندان به سر می‌برند.

جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا خاطرنشان کرد: فرصتی که قانون برای مشمولان غایب بالای 8 سال در نظر گرفته فرصت خوبی است تا وضعیت خود را مشخص کنند.

به گفته سردار کریمی سال گذشته، تعداد سربازان مشمول طرح پرداخت جریمه غیبت سربازی، حدود یک میلیون و 500 هزار نفر بود که حدود 320 هزار نفر در سال گذشته و حدود 140 هزار نفر تا امروز در این طرح ثبت نام کرده‌اند.
انتهای پیام/

 

لینک سریع

#

تبلیغات