پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | یک میلیون و 100 هزار تومان نرخ پروازهای اربعین/فروش بلیت از 23 آبان تا5 آذر

یک میلیون و 100 هزار تومان نرخ پروازهای اربعین/فروش بلیت از 23 آبان تا5 آذر

سرویس اجتماعی - نرخ بلیت رفت و برگشت تهران به نجف و بغداد یک میلیون و 100 هزار تومان و از مشهد مقدس به نجف و بغداد یک میلیون و 350 هزار تومان تعیین شده است.

به گزارش گروه اجتماعی فانوس، مقصود اسعدی سامانی در گفت‌وگو با فارس، ضمن اعلام این خبر گفت: با توجه به اشتیاق زائران اباعبدالله برای پیاده‌روی اربعین، شرکت‌های هواپیمایی تلاش کردند برای برقراری پروازهای فوق‌العاده و برنامه‌ای عملیات ویژه‌ای برای این ایام داشته باشند.

وی افزود: به همین منظور از یک ماه پیش ستاد پروازهای اربعین در محل انجمن شرکت‌های هواپیمایی با حضور نماینده سازمان هواپیمایی و نمایندگان شرکت فرودگاه‌ها، سازمان حج و زیارت، سازمان تعزیرات و دیگر ارگان‌های متولی در حال برگزاری است.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی افزود: با وجود آن که نرخ پروازهای خارجی مشمول قیمت گذاری تکلیفی نیست، اما مصوب کردیم که برای جلوگیری از سوء استفاده، شرکت‌های هواپیمایی از 23 آبان تا 5 آذر 95 نرخ بلیت‌ها را در مسیر بغداد و نجف به صورت مشخص به فروش برسانند.

وی افزود: بر این اساس توافق شد، قیمت بلیت در مسیر تهران- نجف- تهران و تهران - بغداد- تهران و سایر شهرها به نجف و بغداد یک میلیون و 100 هزار تومان در رفت و برگشت باشد.

اسعدی سامانی گفت: نرخ بلیت پروازهای مشهد- نجف- مشهد و مشهد- بغداد- مشهد هم یک میلیون و 350 هزار تومان است.

وی بیان کرد: نرخ‌های یکسره برای بلیت‌های یک طرفه هم 60 درصد نرخ‌های مذکور تعیین شد و نرخ‌های بیزینس کلاس و فرست کلاس هم تابع نرخ‌گذاری شرکت‌هاست.

اسعدی سامانی افزود: مقرر شده است در کنار آژانس‌هایی که مجوز بند الف برای فروش هواپیما دارند، شرکت‌های هواپیمایی هم دفاتری را برای فروش بلیت پروازهای اربعین تعیین کنند.

وی افزود: شرکت‌های هواپیمایی همچنین می‌توانند نرخ‌های کمتر از نرخ‌ های تعیین شده برای بازه زمانی 23 آبان تا 5 آذر امسال در مسیرهای بغداد و نجف تعیین کنند.

وی گفت: مسافران در صورت بروز هرگونه مشکل و مواجهه با نرخ‌های بیشتر از ارقام مذکور به دفتر رسیدگی به شکایت سازمان هواپیمایی شکایت کنند.
انتهای پیام/

 

لینک سریع

#

تبلیغات