پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | زرند 17 بار لرزید

زرند 17 بار لرزید

سرویس اجتماعی - فارس از رعب و وحشت زرندی‌ها از تداوم زمین‌لرزه‌ها و درخواست چادر توسط شهروندان گزارش می‌دهد.

به گزارش فانوس به نقل از فارس، با گذشت کمتر از دو روز از زلزله 4.8 ریشتری زرند، بامداد امروز نیز دو زمین‌لرزه در شهرستان زرند روی داد و تعداد زمین‌لرزه و پس‌لرزه‌های شهرستان زرند به 17 مورد رسید.

آخرین زمین لرزه‌های صبح امروز به ترتیب 1.9 و 1.8 ریشتر در ساعت‌های 02 و 40 دقیقه و 05 و 03 دقیقه روی داده است.

بزرگ‌ترین زمین لرزه به بزرگی 4.8 ریشتر ساعت 18 و 40 دقیقه و 28 ثانیه پنجشنبه 29 مهرماه روی داد که از 24 مصدوم در حال حاضر سه مصدوم در بیمارستان تحت‌ درمان هستند.

فرماندار زرند در این زمینه گفت: هم اکنون تیم‌هایی در حال بررسی خسارت وارده در بخش‌های مختلف هستند و پس از جمع‌بندی اقدامات لازم صورت می‌گیرد.

خسارت به 20 واحد آموزشی

حسین کاظمی مدیر آموزش و پرورش زرند هم گفت: در زلزله اخیر حدود 30 واحد آموزشی خسارت وارد شد که میزان خسارت وارده در دست بررسی است.

محمد اسلامی مسؤول نمایندگی میراث فرهنگی و گردشگری زرند هم گفت: زلزله اخیر به بخشی از بازار، برج زرندوئیه، مسجد قلعه و آثار یزدان آباد خساراتی وارد کرده است.

بسیاری از مردم این شهرستان دیشب را تا صبح  در حیات منازل خود یا خانه‌های بستگانشان که از مقاوم بودن آنها اطمینان داشتند، سپری کردند و صبح امروز هم شماری از شهروندان با مراجعه به فرمانداری تقاضای دریافت چادر را داشتند.

علی پورمرتضی یکی از شهروندان زرندی  گفت: من در خیابان مصلا زندگی می‌کنم، واحد مسکونی من خسارت دیده و با فرزندان خردسالم در این هوای سرد مجبور به خوابیدن در فضای باز منزل مسکونی‌ام هستم.

تقاضای چادر توسط شهروندان

وی ادامه داد: اگر یک شب یکی از مسؤولان جرات خوابیدن در زیر سقف خانه من را دارد، من سند خانه‌ام را اهدا می‌کنم.

فاطمه مؤمنی یکی از ساکنان روستای حسین آباد آخوند گفت: خانه ما غیرقابل سکونت است و دو شب را در هوای سرد سپری کردیم، حداقل یک چادر به ما بدهند تا فکری به حال ساختمان بشود.

زهرا پورمند یکی دیگر از ساکنان روستای روح آباد گفت: مادرم بیمار است و ساختمان ما دچار خسارت شده و تو این هوای سرد جرات خوابیدن در خانه را نداریم.

انتهای پیام/

لینک سریع

#

تبلیغات