پایگاه اطلاع رسانی فانوس | موکب‌‎های ایرانی در راه عراق

موکب‌‎های ایرانی در راه عراق

سرویس اجتماعی - رئیس ستاد بازسازی عتبات از انتقال موکب‌های ایرانی به عراق برای پذیرایی از زائران اربعین خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی فانوس، حسن پلارک به باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: تاکنون تجهیزات موکب‌های بیش از 100 گروه برای پذیرایی از زائران اباعبدلله‌الحسین(ع) در ایام اربعین به عراق منتقل شده است.

وی در ادامه افزود: موکب‌های ایرانی در شهرهای مرزی، سامرا، نجف، کاظمین، کربلا و در طول مسیر پیاده‌روی از 25 محرم (6 آبان) تا 25 صفر به مدت یک ماه مستقرند.

رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین با اشاره به این که سال گذشته فضای اسکان برای 300 هزار زائر فراهم کردیم، افزود: امسال هدف‌گذاری برای خدمات‌رسانی به 700 هزار زائر تدارک دیده شده ولی تلاش داریم فضایی برای اسکان بیش از 900 هزار زائر را مهیا کنیم.

پلارک یادآور شد: امسال همچنین در مرزهای خروجی موکب‌هایی برای خدمت‌رسانی به زائران در نظر گرفته شده است، اما بخش اعظم موکب‌های مستقر برای زائران در طول مسیر پیاده‌روی، کربلا و نجف خواهد بود ضمن این که پوشش 150 هزار نفری زائران را در شهرهای سامرا و کاظمین تدارک دیده‌ایم.

رئیس کمیته اسکان، تغذیه و مشارکت‌های مردمی ستاد مرکزی اربعین در پایان گفت: حساب 1040 بانک‌های ملی، ملت و پست بانک و همچنین سامانه *780*1040# برای کسانی که قصد دارند در خدمت‌رسانی به زائران اربعین مشارکت کنند.
انتهای پیام/

 

لینک سریع

#

تبلیغات