پایگاه اطلاع رسانی فانوس | دو تبعه خارجی کلاهبردار در شیراز دستگیر شدند

دو تبعه خارجی کلاهبردار در شیراز دستگیر شدند

سرویس اجتماعی - فرمانده انتظامی استان فارس از دستگیری دو کلاهبردار تبعه خارجی و کشف ۸۰۰ هزار یورو اسکناس جعلی از آنها در شیراز خبر داد.

به گزراش فانوس به نقل از تسینم، فرمانده انتظامی استان فارس از دستگیری دو کلاهبردار تبعه خارجی و کشف 800 هزار یورو اسکناس جعلی از آنها در شیراز خبر داد و اظهار داشت: گفت: ماموران پلیس امنیت عمومی استان فارس از کلاهبرداری توسط دو نفر تبعه خارجی در شهرستان شیراز مطلع و بررسی سریع موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

سردار احمدعلی گودرزی افزود: ماموران به محض اینکه از حضور این دو کلاهبردار در شیراز مطلع شدند، فعالیت آنها را رصد کردند که متوجه شدند آنها با هدف کلاهبرداری از یک فرد ایرانی تقاضای 200 هزار دلار وجه نقد به منظور سرمایه‌گذاری و تبدیل آن به 800 هزار دلار از طریق چاپ اسکناس تقلبی و انجام تغییرات شیمیایی و ادغام پول‌های اصلی و جعلی و تبدیل کلیه وجوه به پول‌های واقعی کرده بودند.

فرمانده انتظامی استان فارس با بیان اینکه با انجام اقدامات اطلاعاتی، عملیات دستگیری این دو کلاهبردار کلید خورد و هر دو نفر تبعه خارجی دستگیر شدند عنوان کرد: از این دو کلاهبردار 16 بسته 500 برگی کاغذهای سیاه جعلی جهت تولید اسکناس‌های 100 یورویی (مجموعا 800 هزار یورو) و دو قوطی فلزی حاوی پودر و مواد شیمیایی و تعدادی دستکش و ماسک یک بار مصرف کشف شد.

وی گفت: در تحقیقات به عمل از متهمان، هر دو نفر به بزه انتسابی اعتراف کردند که تحقیقات جهت شناسایی سایر همدستان و مالباختگان ادامه دارد.

انتهای پیام/

لینک سریع

#

تبلیغات