پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | علت آتش گرفتن گوشی‌های نوت 7

علت آتش گرفتن گوشی‌های نوت 7

سرویس اقتصادی - پیش‌تر سامسونگ فکر می‌کرد که مشکل آتش گرفتن گلکسی نوت 7 به خاطر باطری‌های لیتیومی است که یکی از شرکت‌های جانبی، سامسونگ اس دی آی آن را تولید می‌کند. اما باز هم برخی از دستگاه های جایگزین شده در شعله های آتش سوختند و این موجب شده که تنها دو ماه پس از آغاز فروش، تولید و فروش نوت 7 متوقف شود.

به گزارش فانوس به نقل از تابناک، مدیران صنعتی به خبرگزاری یونهاپ نیوز گفته‌اند که سامسونگ الکترونیک و دولت کرۀ جنوبی سرمایه گذاری در جهت تحقیق برای یافتن علت آتش گرفتن گوشی‌های هوشمند گلکسی نوت 7 را آغاز کرده‌اند.

تحلیل گران صنعتی تحقیق برای علت آتش گرفتن گوشی‌های گلکسی نوت 7 را برای بزرگ‌ترین تولید کنندۀ گوشی هوشمند ضروری دانسته‌اند چرا که تنها بیش از 100 گوشی در آمریکا آتش گرفته و برای سامسونگ الکترونیک 5.3 میلیارد دلار هزینه در برداشته است.

ایان فوگ، رئیس تحلیل تلفن همراه در آی اچ اس تکنولوژی گفته است: "روشن است که اولویت برای سامسونگ ارزیابی دقیق مشکلات گوشی نوت 7 است... از ادامۀ مشکلات علی رغم تعویض دستگاه‌ها معلوم می‌شود که سامسونگ هنگام تعویض  دستگاه های نوت 7 طی فراخوان اولیه علت درست مشکل را نفهمیده بود."

پیش‌تر سامسونگ فکر می‌کرد که مشکل آتش گرفتن گلکسی نوت 7 به خاطر باطری‌های لیتیومی است که یکی از شرکت‌های جانبی، سامسونگ اس دی آی آن را تولید می‌کند. اما باز هم برخی از دستگاه های جایگزین شده در شعله های آتش سوختند و این موجب شده که تنها دو ماه پس از آغاز فروش، تولید و فروش نوت 7 متوقف شود.

انتهای پیام/

لینک سریع

#

تبلیغات