پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | تغییر کابینه به صلاح دولت و ملت نیست

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با فانوس:

تغییر کابینه به صلاح دولت و ملت نیست

سرویس سیاسی - نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی معتقد است که تغییر کابینه در شرایط فعلی به لحاظ فرهنگی و اقتصادی به صلاح دولت و ملت نیست و مطالبات مردم و افکار عمومی را افزایش می دهد.

مهرداد بائوج لاهوتی، نماینده مردم رشت و عضو کمیسیون برنامه و بودجه در گفت و گو با خبرنگار گروه سیاسی فانوس در واکنش به اعلام خبر استعفای وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش‌وپرورش و ورزش و جوانان و اینکه این تغییرات در 8 ماه باقیمانده تا عمر دولت یازدهم با چه هدفی صورت گرفته است گفت: در کل، تغییر کابینه در شرایط فعلی به لحاظ فرهنگی و اقتصادی به صلاح دولت و ملت نیست.

لاهوتی ادامه داد: نظر شخصی من این است که به صلاح دولت نیست در این مقطع، تغییر و تحولی در کابینه انجام دهد و حتی من با موضوع استعفای وزیر آموز و پرورش هم مخالف بودم و هستم چرا که سئوال اصلی من این است که در این 8 ماه باقیمانده تا پایان دولت یازدهم قرار است توسط وزیر جدید، چه اتفاق مهمی بیفتد؟

وی افزود: مشکل اصلی اینجاست که اگر وزیر استعفا دهد سه ماه باید سرپرست برای وزارت خانه تعیین شود و تا پایان دولت، وزیر جدید فقط 5 ماه بر مسند وزارت حضور خواهد داشت.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دولت یازدهم در ماه های باقیمانده با همین وضع به مسیر خودش ادامه بدهد تصریح کرد: در این مقطع اصلاً با تغییر کابینه مخالف هستم و معتقدم که تغییر وزرا، مطالبات مردم و افکار عمومی را افزایش می دهد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه به تحلیل های مختلف درباره استعفای وزرا و تغییر در کابینه دولت یازدهم هم اشاره کرد و گفت: در این فضای بوجود آمده هر کسی تحلیل خاصی دارد، برخی می گویند که بهتر بود دولت به جای تغییرات فرهنگی، تغییرات اقتصادی را آغاز می کرد و حتی در رسانه های ضد انقلاب، شبکه های اجتماعی و فضای مجازی تحلیل های مختلفی در این رابطه ارائه می شود، اما به نظر من اگر دولت برنامه ای برای تغییر کابینه داشت که قانوناً هم حق او محسوب می شود، بهتر بود در یک مقطع و فرصت زمانی مناسب این کار را انجام می داد که مردم تاثیر آن را لمس کنند.

لاهوتی در ادامه به موضوع اعلام وصول استیضاح وزیر آموزش و پرورش در روز سه شنبه در صحن علنی مجلس نیز اشاره و خاطرنشان کرد: اگر چه وزیر آموزش و پرورش روز چهارشنبه استعفای خود را تقدیم رئیس جمهور کرد اما در صورت استیضاح وی، در این سه ماه اتفاق مهمی که آثار آن را مردم احساس کنند نمی افتاد و به لحاظ سیاسی هم برای دولت خوب نیست که به خاطر این اقدام، جریان های سیاسی رفتارهای غیرصادقانه از خودشان بروز بدهند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی به رئیس جمهور توصیه کرد که بهتر است در همین چند ماه باقیمانده تا پایان عمر دولت یازدهم، وزرا به همین شیوه به کار خودشان ادامه بدهند.

گفتنی است روز گذشته و در حالی که استیضاح وزیر آموزش و پرورش در صحن علنی مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد، یک منبع آگاه در دولت خبر استعفای وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش‌وپرورش و ورزش و جوانان را در راستای ترمیم کابینه یازدهم تائید کرد.

این منبع آگاه، ضمن تکذیب خبر استعفای وزرای اقتصاد و صنعت و معدن، گفت که آقایان جنتی، گودرزی و فانی در راستای ترمیم و تقویت کابینه یازدهم استعفا داده‌اند.

در نهایت شامگاه روز چهارشنبه رئیس جمهور کشورمان طی احکام جداگانه‌ای سید محمد بطحایی را به عنوان سرپرست وزارت آموزش و پرورش، سید عباس صالحی را به عنوان سرپرست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سید نصرالله سجادی را به عنوان سرپرست وزارت ورزش و جوانان منصوب کرد.

/انتهای پیام/

لینک سریع

#

تبلیغات