پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | گمانه زنی‌ها درباره تغییر 3 وزیر کابنیه دولت یازدهم

گمانه زنی‌ها درباره تغییر 3 وزیر کابنیه دولت یازدهم

سرویس اجتماعی - گمانه زنی‌ها از احتمال تغییر سه وزیر آموزش و پرورش، ارشاد و ورزش در کابینه دولت یازدهم حکایت می‌کند، ماجرایی که به رغم تکذیب‌های گاه و بیگاه دولت در این باره اکنون شکلی جدی‌تر به خود گرفته است.

به گزارش گروه اجتماعی فانوس، یک فرد مطلع  در گفت‌وگو باسایت انتخاب مدعی شده است، سیدرضا صالحی امیری یکی از گزینه‌های اصلی دولت برای معرفی به عنوان وزیر پیشنهادی به مجلس است.

امیری که در حال حاضر رییس کتابخانه ملی است، یکی از وزرای پیشنهادی ورزش بود که از سوی مجلس نهم موفق به کسب رای اعتماد نشد.

با این مقدمه، برخی منابع نزدیک به دولت نیز «مونسان» مدیر عامل فعلی منطقه‌ آزاد کیش را یکی از گزینه‌های اصلی وزارت ورزش می‌دانند. مونسان از دسته مدیرانی است که عملکرد وی در مناطق آزاد، با واکنش مثبت کارشناسان مواجه شده است. او اینک عضو هیات مدیره پرسپولیس نیز هست.

همچنین نصرالله سجادی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان نیز گزینه دیگر دولت برای این وزارتخانه است. سجادی نیز در ایام تشکیل کابینه در سال ۹۲، پس از صالحی امیری به عنوان وزیر پیشنهادی ورزش به مجلس نهم معرفی شد که او نیز موفق به کسب رای اعتماد نشد.

منابع مطلع، سلطانی‌فر را نیز به عنوان یکی دیگر از وزرای پیشنهادی ورزش معرفی کرده‌اند.

این اخبار همچنین حکایت از آن دارد که جریان اصولگرا و اصلاح طلب هر یک گزینه‌های خود را برای وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش به رییس جمهور پیشنهاد داده‌اند تا جایی که برخی از گمانه‌ها ازمعرفی نوبخت به عنوان گزینه پیشنهادی برای آموزش و پرورش حکایت دارد.

در همین حال «انتخاب» مدعی شده که قرار است نجفی سرپرستی یکی از دو وزارتخانه ورزش یا آموزش و پرورش را عهده‌دار شود‌.

بر این اساس، اصولگرایان گزینه «حاجی بابایی» (وزیر آموزش و برورش دولت احمدی نژاد) و اصلاح طلبان «مرتضی حاجی» (وزیر اموزش و پرورش دولت اصلاحات) را به رییس جمهور پیشنهاد داده‌اند.

از سوی دیگر، شنیده‌های «انتخاب» حکایت از آن دارد که برخی نزدیکان دولت، با مسجد جامعی وزیر ارشاد دولت اصلاحات گفت‌وگوهایی را برای تکیه بر صندلی ارشاد پیشنهاد داده‌اند که با مخالفت وی مواجه شده‌اند.

شواهد نشان می‌دهد، با وجود همه گمانه‌هایی که برای  تغییر در کابینه دولت ارایه می‌شود، نزدیکان رییس جمهور نیز از گزینه‌های قطعی بی‌اطلاعند و همه منتظر اعلام رسمی نظر رییس جمهور هستند.

انتهای پیام/

 

لینک سریع

#

تبلیغات