پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | سه هزار و 858 محکوم غیرعمد آزاد شدند

مدیرعامل ستاددیه کشور خبر داد

سه هزار و 858 محکوم غیرعمد آزاد شدند

سرویس اجتماعی - جولایی با تقدیر از همیاری نیکوکاران سراسر کشور از آزادی تعداد 3858 زندانی جرایم غیرعمد از پنجم فروردین تا پایان شهریور سال جاری خبر داد.

به گزارش فانوس به نقل از میزان، مدیرعامل ستاددیه کشور اعتبار لازم برای آزادی مددجویان تحت حمایت ستاد دیه را صد در صد مردمی اعلام کرد و گفت: مبلغ کل بدهی این تعداد محبوس آزاد شده معادل دو هزار و 962 میلیارد ریال بود که با تلاش کمیته‌های صلح و سازش ستاددیه و همکاری مددکاران دلسوز زندان‌های سراسر کشور 38 درصد از این رقم از سوی اولیاءدم و طلبکاران گذشت رضایتمندانه اخذ شده است.

وی بیشترین میزان گذشت انجام شده را رقمی معادل 180 میلیارد ریال مربوط به استان‌ فارس اعلام کرد و افزود: در این زمینه به ترتیب استان‌های تهران و گلستان با 97 میلیارد ریال و خراسان‌رضوی نیز با 7 میلیارد و 290 میلیون تومان، بیشترین درصد گذشت‌ها را در روند آزادی مددجویان واجد شرایط ستاددیه به خود اختصاص داده‌اند.

مدیرعامل ستاددیه کشور بالاترین مبلغ محکوم‌به را مختص زندانیان تهران و کمترین مجموع بدهی را مربوط به استان سمنان دانست و گفت: از مجموع محکومان آزاد شده تعداد 96 مددجوی زن داشتیم که در این دسته از محبوسان گیلان با 9 زندانی آزاد شده بیشترین آمار نسوان را داشت.

جولایی در مورد عملکرد نمایندگی‌های ستاددیه استان‌ها یادآور شد: خراسان‌رضوی با فراهم کردن زمینه آزادی 436 محکوم واجد شرایط، تهران با رهایی 344 مددجوی نیازمند و استان اصفهان نیز با استخلاص 321 زندانی جرایم غیرعمد بیشترین میزان آزادی‌ها را در نیمه نخست سال به خود اختصاص داده‌اند که البته کم بودن تعداد آزادی‌ها در برخی از استان‌ها به ضعف عملکرد مجموعه ارتباطی نداشته و بسیاری از استان‌ها خوشبختانه با فعالیت‌های مستمر و البته فراسازمانی خود در حوزه پیشگیری اقدامات قابل توجهی داشته‌اند.

وی در تفکیک جرایم 3852 زندانی آزاد شده در نیمه نخست سال‌جاری اظهار کرد: بیشترین آمار مربوط است به بدهکاران مالی چک با دو هزار و 228 مددجو و کمترین محبوسان حمایت شده از سوی ستاددیه نیز شامل حال محکومان ناتوان در پرداخت نفقه می‌شود که در این بازه زمانی 195 زندانی با بهره‌مندی از تسهیلات قرض‌الحسنه بانک‌های عامل از بند زندان رهایی یافته‌اند.

انتهای پیام /

لینک سریع

#

تبلیغات