پایگاه اطلاع رسانی فانوس | استقرار یک ماهه «موکبهای ایرانی» برای زائران اربعین از ۶ آبان

استقرار یک ماهه «موکبهای ایرانی» برای زائران اربعین از ۶ آبان

سرویس اجتماعی - رئیس کمیته مشارکتهای مردمی ستاد اربعین از استقرار موکبهای ایرانی در شهرهای مرزی، سامرا، نجف، کاظمین، کربلا و طول مسیر پیاده‌روی خبر داد و گفت: خدمت‌رسانی به زائران در این موکبها از ۲۵ محرم(ششم آبان) تا ۲۵ صفر انجام می‌گیرد.

به گزارش فانوس به نقل از تسنیم، حسن پلارک درباره آخرین برنامه‌های کمیته مشارکتهای مردمی، اسکان و تغذیه ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: امسال تمهیدات بیشتر و کامل‌تری را برای زائران ایرانی اربعین حسینی تدارک دیده‌ایم.

وی با بیان اینکه سال گذشته 350 هزار نفر از زائران اربعین حسینی از خدمات موکبهای ستاد مرکزی اربعین بهره گرفتند، افزود: امسال هدف‌گذاری برای خدمات‌رسانی به 700 هزار زائر تدارک دیده شده و این خدمات شامل موکبها، پذیرایی و اسکان زائران در طول مسیر خواهد بود.

رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین تصریح کرد: حدود 15 درصد خدمات ستاد در مبادی خروجی مرزهای کشورمان انجام می‌گیرد و سایر خدمات نیز در کربلا، نجف، سامرا، کاظمین و طول مسیر پیاده‌روی ارائه خواهد شد.

پلارک افزود: بخش اعظم موکبهای مستقر برای زائران در طول مسیر پیاده‌روی، کربلا و نجف خواهد بود اما پوشش 150 هزار نفری زائران را در شهرهای سامرا و کاظمین تدارک دیده‌ایم.

وی از ارسال امکانات برای برقراری موکبها اشاره کرد و گفت: تاکنون امکانات برای استقرار بیش از 30 هزار نفر ارسال شده و متولیان امر در حال ساماندهی و استقرار موکبها هستند که تمامی تدارکات و ملزومات زائران تا قبل از 25 محرم ارسال و ساماندهی خواهد شد.

رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین اظهار کرد: ملزوماتی همچون چادر، پتو، وسایل آشپزخانه و مواد غذایی نیز برای خدمات‌رسانی به زائران در موکبها فرستاده می‌شود که امیدواریم این خدمات‌رسانی امسال نیز به نحوه مطلوبی به زائران انجام پذیرد.

پلارک با بیان اینکه موکبها یک ماه به زائران اربعین حسینی خدمت‌رسانی می‌کنند، گفت: فعالیتهای موکبهای در نظر گرفته شده از 25 محرم‌الحرام(ششم آبان) تا 25 ماه صفر انجام خواهد گرفت.

وی افزود: این خدمت‌رسانی تا چند روز پس از اربعین هم اجرا می‌شود و  زائران عزیز می‌توانند در طول مسیر از این خدمات بهره بگیرند.

رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین تصریح کرد: مردم و افراد خیری که قصد خدمت‌رسانی و ارائه نذورات را دارند، می‌توانند کمکهای نقدی خود را به حساب 1040 بانک ملی واریز کنند.

انتهای پیام/

لینک سریع

#

تبلیغات