پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | هزینه‌های ارشاد برای خرید خرمهره+ لیست

هزینه‌های ارشاد برای خرید خرمهره+ لیست

سرویس فرهنگی و هنری - آنچه وزارت ارشاد و موسسه زیر مجموعه‌اش از توجه به هزینه‌های نمایشگاه‌های بین‌المللی بدون نظارت عنوان می‌کنند و مدعی آن است که صرف هزینه با دقت نظر صورت می‌گیرد اما آیا خرید خرمهره آنهم به شکل میلیونی توجه را نشان می‌دهد!

به گزارش فانوس به نقل از فارس، سال گذشته ایران به عنوان مهمان ویژه نمایشگاه بین‌المللی کتاب روسیه در مسکو شرکت کرد.

بر اساس این گزارش، غرفه ایران در این مدت پذیرای بسیاری از علاقه‌مندان خارجی برای تهیه و بازدید از آثار ایرانی و هنر هنرمندان جمهوری اسلامی ایران بود. از این رو ارشاد بار دیگر تدبیر کرد و در نمایشگاهی که علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و سیدعباس صالحی معاون وزیر ارشاد حاضر بودند به مدعوین خود «خرمهره سیسیلی با بند چرم طبیعی بز» اهدا کرد.

این سند نشان می دهد موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی متولی حضور ایران در آوردگاهی چون نمایشگاه‌های کتاب مسکو، مبلغی بالغ بر 17 میلیون و پانصد هزار تومان برای این مورد تخصیص داده است!

اما این خرمهره ها به حدی زیاد خریداری شده بودند که از قضا برای نمایشگاه کتاب فرانکفورت هم باقی ماند، تا مسئولان غرفه ایران این خرمهره ها را به آلمان ارسال کنند و به مخاطبان اروپایی خود این بار آنها را هدیه دهند.

 

اما از نکاتی که در لیست هزار و پانصد کیلویی ارشاد راهی آلمان کرده (حدود یک تن و نیم)، دم نوش سیب و به و تخم شربتی هم دیده می‌شود.

اما خرمهره‌های نمایشگاه فرانکفورت هم در لیست قرار گرفت تا بدین شکل ملزومان این دوره اینطور مهیا شود:

 

حالا باید دید آیا رسانه‌ها و منتقدان به نحوه حضور ایران باید عینک‌ها را عوض کننند یا مسئولان نمایشگاه‌های فرهنگی و معاون فرهنگی ارشاد که گویی از تمام این جزئیات بی خبر است!

انتهای پیام/