پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | مرز جدید برای اربعین اضافه نمی‌شود

سردار اشتری:

مرز جدید برای اربعین اضافه نمی‌شود

سرویس اجتماعی - فرمانده ناجا گفت: اضافه شدن مرز جدید برای اربعین امسال بعید است اما در صورت تصویب مراجع داخلی و موافقت طرف عراقی، ما آمادگی لازم را داریم.

به گزارش فانوس به نقل از تسنیم،

سردار حسین اشتری در حاشیه مراسم افتتاحیه پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی لوازم و تجهیزات پلیسی، امنیتی و ایمنی در جمع خبرنگاران با اشاره به نقش فعال مبتکران داخلی در این نمایشگاه اظهار داشت: خوشبختانه امسال نسبت به سنوات گذشته برگزاری این نمایشگاه شرکت‌های بیشتری مشارکت داشتند و امیدواریم بتوانیم با توجه به توان داخلی و حضور شرکت‌های مختلف در این نمایشگاه، بتوانیم تعامل سازنده‌ای را در موضوعات پلیسی برقرار کنیم.

وی اضافه کرد: نیروی انتظامی آمادگی دارد تا تجارب و دستاوردهای خود در تمام زمینه‌های اطلاعاتی و تجهیزاتی را با کشورهای دوست، همسایه و بویژه کشورهای همسایه به اشتراک بگذارد.

فرمانده ناجا با تاکید بر اینکه تکیه نیروی انتظامی بر توان داخلی افزود: در حال حاضر حدود 99 درصد از تجهیزات پلیسی کشور توسط شرکت‌های داخلی و با استفاده از بنیه داخلی تولید می‌شود ولی در نظر دارد با توجه به دستاوردهای روز دنیا بهترین فناوری‌های موجود را با مدل بومی‌شده در کشور تولید کنیم.

اشتری در ادامه در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص وضع امنیتی کشور در طول برگزاری مراسم دهه اول محرم، گفت: خوشبختانه با همکاری بسیار خوب مردم و هیئات شاهد برگزاری منسجم و منظم عزاداری حسینی در دهه اول محرم بودیم و هیچ مشکل امنیتی خاصی در طول برگزاری این مراسمات رخ نداد.

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره تمهیدات نیروی انتظامی برای برگزاری مراسم اربعین گفت: نیروی انتظامی از چند ماه گذشته کار خود را آغاز کرده و در 3 مرز شلمچه، چزابه و مهران پذیرای زائران حسینی خواهد بود ولی لازم است تا زائران پیش از حضور در مرزها، در سامانه سماح ثبت‌نام کرده و نسبت به اخذ گذرنامه و ویزای معتبر اقدام کنند.

فرمانده ناجا در پاسخ به تسنیم در خصوص احتمال افزایش مرزهای دیگر برای تردد زائران اربعین حسینی خاطرنشان کرد: در حال حاضر به نظر بعید است مرزی اضافه شود ولی اگر اضافه شدن مرز مصوب شد و طرف عراقی نیز آن را پذیرفت، نیروی انتظامی آمادگی دارد تا با سرعت هرچه تمامتر خدمات خود را ارائه دهد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر تمام نیازهای زائران در قرارگاه مرکزی اربعین احصا شده و گرچه هنوز اقدامات انجام شده کفاف پاسخگویی به تمام نیازهای زائران را ندارد ولی گام‌های بسیار خوبی برای خدمت‌رسانی بیشتر به زائران برداشته شده است.

انتهای پیام/

لینک سریع

#

تبلیغات