پایگاه اطلاع رسانی فانوس | احتمال افزایش تعداد اعضای شورای شهر تهران به ۳۵ نفر

در جلسه شورای شهر تهران مطرح شد

احتمال افزایش تعداد اعضای شورای شهر تهران به ۳۵ نفر

سرویس اجتماعی - رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: در کمیسیون فرعی دولت پیشنهاد افزایش تعداد اعضای شورای اسلامی شهر تهران تا ۳۵ نفر را مطرح کردیم که مورد قبول واقع شد و این موضوع به کمیسیون اصلی ارجاع داده شده است.

به گزارش فانوس به نقل از تسنیم، به گزارش اداره کل ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران احمد دنیا مالی در دویست و نود و هفتمین جلسه شورا با اشاره به روند تدوین لایحه برنامه ششم خواستار توجه اعضای شورا به این امر و درج نقطه نظرات آنان برای هر چه پر بار تر شدن این لایحه با محوریت نقش مدیریت شهری شد.

وی در ادامه با اشاره به حادثه‌ای که منجر به فوت آتش‌نشان فداکار شد، گفت: در چند ماه گذشته تکرار این حوادث و فرو نشست‌ها موجب نگرانی شده است از این رو ایجاد یک کارگروه ویژه برای موضوع ایمنی و توجه پیمانکاران، مدیران پروژه و مشاوران ضروری است گرچه ما در این امر پیگیری‌های لازم را از سوی شورای اسلامی شهر تهران انجام خواهیم داد.

در ادامه رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورا به جزئیات لایحه مدیریت شهری پرداخت و افزود: براساس این لایحه که به کمیسیونهای اصلی رفته است، انتخاب شهردار در شهر‌های بالای دویست هزار نفر به صورت مستقیم توسط مردم و در شهر‌های پایین دویست هزار نفر توسط شورا‌ها انتخاب می شوند که این موضوع ایراد شکلی دارد و باید ایرادات برطرف شود.

وی همچنین با اشاره به موضوع تعداد اعضای شوراها به ویژه در شهر تهران، گفت: در کمیسیون فرعی دولت خاصه موضوع افزایش تعداد اعضای شورای اسلامی شهر تهران مورد بررسی قرار گرفت که ما پیشنهاد افزایش اعضا تا 35 نفر را دادیم که در این کمیسیون مورد قبول واقع شد و این امر به کمیسیون اصلی ارجاع داده شده است که البته فکر نمی‌کنم به این دوره برسد.

در ادامه مهدی چمران رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: اگر در طی چند هفته اخیر این موضوع بررسی شود در دوره آتی نیز قابل اجرا خواهد بود.

انتهای پیام /

لینک سریع

#

تبلیغات