پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | تا اربعین حسینی 8500 نفر دیگر خون می‌دهند

نذر 44 هزار نفری مردم برای اهدای خون

تا اربعین حسینی 8500 نفر دیگر خون می‌دهند

سرویس اجتماعی - سخنگوی سازمان انتقال خون گفت : در ایام محرم 44 هزار و 421 تن برای اهدای خون به مراکز انتقال خون در سراسر کشور مراجعه کردند.

به گزارش گروه اجتماعی فانوس، دکتر بشیر حاجی بیگی با بیان این که اوج مراجعات مردمی در تاسوعا و عاشورا بود، افزود: در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی امسال 36 هزار و 328 تن در سراسر کشور خون اهداء کردند و 8 هزار و 440 نفر دیگر  در طرح نذر خون تا اربعین خون خود را اهدا می‌کنند.

وی درباره میزان رشد اهدای خون در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی خاطر نشان کرد: در این ایام استان‌های خراسان رضوی با 41 درصد، سمنان 39 درصد، خراسان جنوبی 22درصد و خوزستان 14 درصد بیشترین رشد مراجعه کنندگان را به مراکز انتقال خون نسبت به سال گذشته (1394) داشته‌اند.

حاجی بیگی اعلام کرد: همچنین در شب تاسوعا و روز تاسوعا و عاشورا بیشترین میزان مراجعه کننده برای اهدای خون مربوط به استان تهران بوده است .

وی خاطر نشان کرد: در این ایام 4 هزار و 55 نفر از عزاداران پایتخت خون خود را اهداء کردند و همچنین 4 هزار و 767 نفر از عزاداران تهرانی به 9 مرکز اهدای خون فعال در سراسر تهران مراجعه کردند .

وی تصریح کرد : در شب تاسوعا و روز تاسوعا و عاشورای امسال بانوان حضور پررنگی داشتند و یک هزار و 899 تن از بانوان خون خود را اهداء کردند که نسبت به همین ایام در سال گذشته 7،7 درصد رشد نشان می‌دهد.

سخنگوی سازمان انتقال خون گفت : همچنین 8 هزار و  440 تن نیز در قالب طرح نذر اهدای خون ثبت نام کرده‌اند که در روزهای آینده تا اربعین حسینی خون خود را اهداء می‌کنند.

انتهای پیام/

لینک سریع

#

تبلیغات