پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | مردم همان واکسنی را تزریق می‌کنند که رهبر تزریق کرده است

وزیر بهداشت

مردم همان واکسنی را تزریق می‌کنند که رهبر تزریق کرده است

سرویس اجتماعی - وزیر بهداشت گفت: واکسنی که در کشور توزیع شده است، از نوع همان واکسنی است که رهبر انقلاب، رئیس جمهور و اعضای دولت زده‌اند، بنابراین جایی برای نگرانی مردم وجود ندارد.

به گزارش گروه اجتماعی فانوس، دکتر سیدحسن هاشمی - وزیر بهداشت در حاشیه نشست صندوق جهانی ایدز، سل و مالاریا، با اشاره به این که واکسن آنفلوآنزای موجود در کشور مراحل کنترل کیفیت را طی کرده و از کیفیت مطلوب برخوردار است، درباره شایعات موجود در مورد کیفیت نامطلوب واکسن‌های آنفلوانزای موجود در کشور گفت: متاسفانه این گونه شایعات همواره وجود داشته و دارند، ولی آن چه مهم است این است که مردم به آگاهی مطلوبی رسیده‌اند و به مجموعه وزارت بهداشت نیز اعتماد نسبی دارند و سلامت خود را به خاطر این شایعات به خطر نمی‌اندازند.

وزیر بهداشت درباره اثربخشی و کیفیت واکسن‌های آنفلوانزای موجود در کشور گفت: واکسنی که در کشور توزیع شده است، از نوع همان واکسنی است که رهبر انقلاب و رئیس جمهور و اعضای دولت از آن استفاده کردند، بنابراین جایی برای نگرانی مردم وجود ندارد.

وی با اشاره به کمبود واکسن آنفلوانزا در کشور در سال‌های گذشته گفت: همه سعی ما بر این بوده است که واکسن مورد نیاز کشور را در زمان مناسب توزیع کنیم نه این که مانند سال‌های گذشته این واکسن در فصل زمستان که اثربخشی آن کم است، در اختیار مردم قرار بگیرد.

هاشمی در پاسخی مبنی بر فروش نرفتن واکسن آنفلوانزا و تلاش وزارت بهداشت برای فروش این واکسن‌ها گفت: در حال حاضر من از میزان واکسن‌های باقی مانده اطلاع ندارم و این موضوع در برابر تامین سلامت مردم اهمیتی ندارد. تلاش ما برای تامین واکسن برای حفظ سلامت مردم بوده و شأن وزارت بهداشت بالاتر از آن است که بخواهد برای فروش تعدادی واکسن در انبار مانده، تبلیغات کند.

وزیر بهداشت در پایان با یادآوری وضعیت بحرانی ایجاد شده سال‌های گذشته در کشور به دلیل کمبود واکسن آنفلوآنزا بخصوص استان‌هایی مثل کرمان خاطرنشان کرد: خوشبختانه با برنامه ریزی‌های انجام شده در حال حاضر مشکلی در این خصوص نداریم و تنها نکته در مورد تزریق واکسن آنفلوآنزا این است که برای اثربخشی بیشتر آن، تزریق باید پیش از شروع فصل سرما انجام شود و مردم و به ویژه گروه‌های در معرض خطر بهتر است، زودتر این کار را انجام دهند.
انتهای پیام/

 

لینک سریع

#

تبلیغات