پایگاه اطلاع رسانی فانوس | مردم روز تاسوعا 3 برابر خون هدیه کردند

وزیر بهداشت

مردم روز تاسوعا 3 برابر خون هدیه کردند

سرویس اجتماعی - وزیر بهداشت در حاشیه دیدار با اداکنندگان نذرخون گفت: مردم تاسوعای امسال 3 برابر روزهای عادی خون اهداء کردند.

به گزارش گروه اجتماعی فانوس، حسن هاشمی صبح امروز در حاشیه دیدار با اداکنندگان نذر خون در پایگاه انتقال خون وصال گفت: نذر اهدای خون که از چند سال قبل به ابتکار سازمان انتقال خون به راه افتاده، از همان اول مورد استقبال مردم قرار گرفت و هر سال بر تعداد نذر کنندگان اهدای خون افزوده می‌شود.

وی در این دیدار فرایند اهدای خون در روز عاشورا را از نزدیک مشاهده کرد و به کارکنان انتقال خون خسته نباشید گفت.

وزیر بهداشت در طول این بازدید از این که انتقال خون با ذخیره 7 برابری خون مورد نیاز روزانه، رضایت خاطر بیماران نیازمند را فراهم می‌کند، تشکر کرد و کار و تلاش بی‌وقفه و شبانه‌روزی کارکنان انتقال خون در این روزهای عزاداری حسینی‏‏ را مورد تقدیر قرار داد.

گزارشی از وبا نداریم

دکتر هاشمی در ادامه با بیان این که گزارشی از شیوع بیماری وبا و زیکا در کشور نداشتیم، گفت: از وزارت کشور، نیروی انتظامی و همکاران بهداشتی در استان‌های مرزی بدلیل همراهی برای اقدامات پیشگیرانه از ورود این بیماری به کشور، تشکر می‌کنم.

وی تصریح کرد: بیماری وبا را ره‌آورد کشورهای پاکستان و افغانستان می‌دانیم، اما در عین حال امسال گزارشی از شیوع بیماری وبا یا زیکا که در بعضی از کشورهای آسیایی شیوع پیدا کرده است، نداریم.

وزیر بهداشت در ادامه، به پیگیری ماجرای مرگ اعضای خانواده پزشک تبریزی اشاره و تصریح کرد: رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز را مامور کردیم این پرونده را پیگیری کند. در حال حاضر نیز نمی‌توانیم گمانه زنی در این رابطه داشته باشیم . حتما مسئولان امنیتی موضوع را بررسی می‌کنند و ما هم منتظر اعلام نظر آن‌ها هستیم.

واکسن آنفلونزا قبل از سرما تزریق شود

وی بر ضرورت تزریق واکسن آنفلوانزا برای گروه‌های در معرض خطر، قبل از آغاز فصل سرما تاکید کرد.

دکتر هاشمی با اشاره به موج آنفلوانزایی که سال گذشته برخی استان‌های کشور مانند کرمان را دربرگرفت، گفت: افراد مسن بالای 60 سال، زنان باردار و بیمارانی که دچار بیماری‌های نقص ایمنی هستند، امسال حتما واکسن آنفلوانزا تزریق کنند.

وی گفت: این واکسن در مرداد توزیع شده و باید تا قبل از فصل سرما تزریق شود، در غیر این صورت، تزریق آن در فصل سرما موثر نیست.
انتهای پیام/

 

لینک سریع

#

تبلیغات