پایگاه اطلاع رسانی فانوس | ماجرای فروش سه قلوهای شازندی

ماجرای فروش سه قلوهای شازندی

سرویس اجتماعی - سرپرستی سه قلوهایی که قرار بود توسط پدرشان به بهای 60 میلیون تومان فروخته شوند، به سازمان بهزیستی واگذار شد.

به گزارش گروه اجتماعی فانوس به نقل از میزان، این سه نوزاد که  با اختلاف یک دقیقه، پا به این دنیا گذاشته‌اند، سرنوشت‌شان یکی بوده است. آن‌ها به این خاطر که زود تر از موعد متولد شده‌اند، همچنان در دستگاه نگهداری می‌شوند.

مادرشان 33 ساله است و همسر دوم مردی شده که هنوز درگیر پرداخت مهریه همسر اولش است.

در روستای آن‌ها دختر که سنش از 30 سال می‌گذرد، باید حتما به خانه بخت رود و "مژگان" به اجبار خانواده، با مردی که 2 سال از خودش بزرگتر بود و از همسر اولش جدا شده بود، ازدواج کرد.

خانواده آن‌ها درگیر مشکلات عدیده‌ای است و مژگان و سعید هیچ گاه نتوانسته‌اند از پس مخارج زندگی‌شان برآیند.

آن‌ها در روستایی در حوالی شازند از توابع استان مرکزی زندگی می‌کنند و مرد خانواده کار مشخصی ندارد. با این شرایط او از همان ماه‌های نخست زندگی مشترک‌شان تاکید زیادی به فرزندآوری داشت و سرانجام پس از گذشت 3 سال، خواسته مرد با تولد نیکا، سارا و خورشید برآورده شد.

مردی که می‌خواسته پدر یک فرزند شود، حال با تولد سه قلوها غافلگیر شده و به فکر فروش فرزندانش افتاده است.

او در ابتدا، بهای 40 میلیون تومان را برای هر یک از فرزندان خود تعیین کرد، اما زمانی که با استقبال خریداران تهرانی مواجه نشده است، قیمت در نظر گرفته برای فرزندانش را پایین آورده است.

فاطمه یزدانپور، مددکار اجتماعی موسسه خیریه مهرآفرین در گفت و گو با خبرنگار میزان توضیحاتی را در رابطه با وضعیت زندگی مژگان و تلاش‌های همسرش برای فروش فرزندانش مطرح کرده است.

وی در این رابطه می‌گوید: یک هفته قبل، مژگان برای وضع حمل به یکی از بیمارستان‌های اراک مراجعه می‌کند. او به این خاطر که توان پرداخت هزینه‌های بیمارستان را نداشته از طرف مددکاران بیمارستان به موسسه خیریه مهرآفرین معرفی می‌شود.

وی می‌افزاید: زمانی که با مژگان مواجه شدیم، او اعلام کرد که همسرش قصد دارد سه قلوها را به فروش برساند.

این مددکار اجتماعی با اشاره به تولد زود هنگام سه قلوها می‌گوید: به علت شرایط ویژه مادر، سه قلوها 40 روز زودتر از موعد مقرر به دنیا می‌آیند و به همین خاطر باید در دستگاه نگهداری می‌شدند.

یزدانپور می‌افزاید: همان زمان شرایط را برای بستری ماندن سه قلوها در بیمارستان فراهم کردیم و مقرر شد این 3 نوزاد در دستگاه نگهداری شده تا به شرایط عادی بازگردند.

وی آشنایی پدر نوزادان با یک زن در بیمارستان را یکی از اصلی ترین دلایل تشویق پدر به فروش فرزندان خود می‌داند و می‌گوید: روزی که 3 قلوها متولد شدند سعید، پدر سه نوزاد با یک زن که خود را کارمند بازنشسته یکی از نهادهای دولتی معرفی کرده، آشنا می‌شود.

با توجه به انگیزه پدر سه قلوها برای فروش نوزادانش، بحث فروش آن‌ها مطرح می‌شود. او در ابتدا برای هر کدام از آن‌ها قیمت 40 میلیون تومان را تعیین می‌کند، اما پس از چانه زنی‌های زیاد، حاضر می‌شود هر کدام از نوزادان خود را به بهای 20 میلیون تومان بفروشد.

این مددکار اجتماعی می‌افزاید: مادر نوزادان موضوع فروش سه قلوها را فاش کرد و ما نیز متوجه شدیم که پدر قصد دارد فرزندان خود را به دست یک زن سپرده تا راهی تهران شده و به یک خانواده واگذار شوند. این طور به نظر می‌رسید که پدر در حال جر و بحث برای افزایش بهای نوزادان است تا علاوه بر کسب درآمد، مبلغی را نیز به پدر و مادر خود دهد.

یزدانپور از ارسال گزارش مددکاری به دادستانی خبر می‌دهد و می‌گوید: گزاش مددکاری و وضعیت فرزندان با همکاری اورژانس اجتماعی در اختیار دادستان قرار گرفت و خوشبختانه با حکم دادستان اراک، مقرر شد سه قلوها به علت عدم صلاحیت خانواده، برای نگهداری از فرزندان به سازمان بهزیستی واگذار شوند.

وی از ارائه خدمات به مادر نوزادان خبر می‌دهد و می‌گوید: مژگان اکنون تحت نظارت مؤسسه ما قرار داشته و خدمات بهداشتی و درمانی به او ارائه می‌شود.
انتهای پیام/

 

لینک سریع

#

تبلیغات