پایگاه اطلاع رسانی فانوس | تولد پسری با 2 سر+ (عکس)

تولد پسری با 2 سر+ (عکس)

سرویس اجتماعی - نوزادی با یک تنه اما دو سر و گردن در هند به دنیا آمد که فقط ۳۲ ساعت زنده ماند.

به گزارش گروه اجتماعی فانوس به نقل از ایسنا، در هفته جاری یک نوزاد پسر از مادری ۲۰ ساله در کالج پزشکی جواهر لعل نهرو هند به دنیا آمد که یک تنه مشترک و دو گردن و دو سر داشت. وزن این نوزاد هنگام تولد حدود کیلوگرم بود.

دکتر جایپاراکاش نارایان، استادیار بخش طب اطفال گفت: این کودک اولین فرزند والدینش بود و احتمالا به همین دلیل آن‌ها نمی‌دانستند که مادر در دوران بارداری باید تحت معاینه پزشکان قرار گیرد و در صورت لزوم اقدامات احتیاطی اضافی را انجام دهند.

به گفته وی، مادر این نوزاد پسر، دوران بارداری و زایمان را به خوبی پشت سر گذاشته بود، اما فرزندش هنگام تولد کمی با مشکلات تنفسی درگیر شده بود، اما  از نظر علائم حیاتی وضعیت مناسبی داشت.

دکتر نارایان افزود: با این که آن‌ها دو جفت از همه اعضای داخلی را در قسمت بالای سینه داشتند، اما هر دو در یک بدن مشترک به دام افتاده بودند و به همین دلیل امکان جداسازی این کودکان وجود نداشت.

نوزاد دوسر هندی در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شد، اما مادر ۲۰ ساله و پدر ۲۴ ساله او به رغم خطرات و هشدارهای کارکنان بیمارستان تصمیم گرفتد، پسرشان را به خانه ببرند و ۳۲ ساعت پس از تولد وی، پزشکان مطلع شدند که کودک مذکور مرده است.

یک مطالعه که در اکسپرس‌ هند منتشر شده، نشان داده است که از هر ۱۰۰ کودک به دنیا آمده در هند، دو نفرشان هنگام تولد ناهنجاری‌های مادرزادی دارند.

انتهای پیام/

لینک سریع

#

تبلیغات