پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | آتش در میعانات گازی پالایشگاه نفت شاهرود

آتش در میعانات گازی پالایشگاه نفت شاهرود

سرویس اجتماعی - تش سوزی این پالایشگاه ساعت هفت و 20 دقیقه امروز با عوامل نیروهای امدادی شهرستان شاهرود و با کمک نیروهای امدادی شهرهای اطراف خاموش شد.

به گزارش فانوس به نقل از ایرنا، ایرج رئیسیان وقوع این آتش سوزی را ساعت 2 و 45 دقیقفه بامداد امروز اعلام کرد و افزود: در این حادثه هیج مصدومی نداشته و نیروهای آتش نشانی و امدادی شهرستان شاهرود با کمک نیروهای امدادی از شهرهای بسطام و دامغان به موقع وارد عمل شدند و آتش سوزی را در این مدت خاموش کردند.

وی با اشاره به حضور تمام نیروهای آتش نشانی، امدادی، نظامی و انتظامی برای کمک به مهار این آتش سوزی گسترده ، خاطرنشان کرد: با توجه به قراردادشتن نیروگاه سیکل ترکیبی در کنار این پالایشگاه، ایمن سازی لازم در این زمینه برای نیروگاه اتخاذ شد و نیروهای امدادی نیروگاه نیز برای مهار آتش سوزی پالایشگاه همکاری کامل و مشارکت داشتند.

معاون استاندار و فرماندار شاهرود گفت :به خاطر گستردگی آتش ، از نیروهای آتش نشانی شهرداری های بسطام ، دامعان؛ شرکت خطوط لوله و مخابرات شمال شرق و پخش شرکت نفت هم کمک گرفته شد.

محمدرضا هاشمی افزود: وزش باد شدید بر گستردگی آتش افزوده بود و به همین خاطر اطقای آن به طول انجامید.

هاشمی گفت: علت حادثه در دست بررسی است.

ناحیه یک پالایشگاه نفت و گاز شاهرود که کار ساخت آن از سال 92 آغاز شده بود فروردین 95 با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و با اعتباری معادل 2 هزار میلیارد ریال افتتاح شده بود.

مواد اولیه این واحد تولیدی، نفت خام و میعانات گازی است که شامل 13 هزار بشکه مواد نفتی عنوان شده است.

انتهای پیام/

لینک سریع

#

تبلیغات