پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | قاتلی که 2 سال قبل بخشیده شد، دوباره یکی را کشت!

قاتلی که 2 سال قبل بخشیده شد، دوباره یکی را کشت!

سرویس اجتماعی - متهم سابقه‌داری که سال ۸۷ مرتکب قتل شده بود، اما از سوی اولیا دم بخشیده شده بود، این بار در یک نزاع، دوستش را در پارک با ضربه چاقو به قتل رساند.

به گزارش گروه اجتماعی فانوس، دوازدهم شهریور، از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ وقوع یک فقره درگیری منجر به جنایت به کلانتری ۱۳۱ شهرری اعلام شد.

با حضور مأموران کلانتری در محل درگیری واقع در میدان حسن‌زاده و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد، فردی ۳۱ ساله به نام "علیرضا" بر اثر اصابت ضربه جسم تیز به پهلوی سمت چپ و به علت شدت جراحت وارده شده فوت کرده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمـد و به دستور بازپرس شعبه هشتم دادسرای عمومی و انقلاب شهرری، پرونده در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. 

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ با حضور در محل وقوع جنایت و انجام تحقیقات از شاهدان صحنه جنایت موفق به شناسایی عامل جنایت شدند. بر اساس اظهارات شاهدان جنایت، مقتول در درگیری با یکی از مجرمان سابقه‌دار به نام "علی" که پیش از این نیز به اتهام ارتکاب قتل عمد دستگیر و روانه زندان شده و پس از گذشت چند سال تحمل دوران محکومیت و رضایت خانواده مقتول از زندان آزاد شده بود، به قتل رسیده است.

با شناسایی هویت کامل متهم پرونده و بررسی سوابق وی مشخص شد که او یک بار نیز در سال ۱۳۸۷ به اتهام قتل عمد در نزاع دستگیر و روانه زندان شده و نهایتا در سال ۹۳ با اخذ رضایت خانواده مقتول از زندان آزاد شده است.

همچنین بررسی دیگر سوابق متهم نشان داد که وی از مجرمان سابقه‌دار در زمینه سرقت‌های به عنف بویژه کیف قاپی است که اولین بار در ۱۶ سالگی دستگیر و پس از آن بارها به اتهام سرقت روانه زندان شده تا در نهایت آخرین بار نیز به اتهام قتل عمد دستگیر شده است.

با توجه به اطلاعات دقیق بدست آمده از متهم متواری پرونده و شناسایی تصویر وی توسط شاهدان صحنه جنایت، دستگیری متهم ۲۸ ساله  در دستور کار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

کارآگاهان این اداره با شناسایی محل سکونت متهم در شهرری - شهرک صالحین - فاز دوم به این محل مراجعه و در تحقیقات پلیسی اطلاع پیدا کردند که او  پس از ارتکاب جنایت از این محل متواری شده است.

تحقیقات برای  دستگیری متهم در شرایطی در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت که متهم با توجه به سوابق متعدد دستگیری و ارتکاب جرایم مختلف، هیچ مکان مشخصی را برای خود انتخاب نکرده و بدون مکان است.

با این وجود اقدامات پلیسی برای شناسایی محل‌های تردد وی در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و سرانجام در ساعت ۰۱:۳۰ بامداد دیروز، در شرایطی که  برای  خرید مواد مخدر شیشه به پارکی در منطقه مشیریه مراجعه کرده بود، دستگیر و در بازرسی از وی یک قبضه سلاح سرد (قمه) به همراه آلات و ادوات مصرف شیشه کشف شد.

متهم پس از دستگیری و انتقال به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ صراحتا به ارتکاب جنایت و قتل عمـد دوستش علیرضا  اعتراف کرد. 

متهم در اعترافات اولیه عنوان داشت: هیچ انگیزه‌ای برای ارتکاب جنایت نداشتم. با مقتول دوست بودم و درگیری ناگهانی ایجاد شد. فقط من چاقو داشتم و مابقی دوستان قصد جدا کردن ما دو نفر را داشتند؛ فقط یک ضربه به سمت پهلوی چپ [مقتول] پرتاب کردم.

متهم در توضیح شب حادثه نیز به کارآگاهان گفت: من در پارک حسن‌زاده شهرری بودم که مقتول به همراه یکی از دوستانش که او را نمی‌شناختم، با یک دستگاه موتورسیکلت داخل پارک آمد. شروع به فحاشی کرد و ضربه‌ای با مشت به صورتم زد. ابتدا تصور کردم که "علی" با من شوخی می‌کند. اما او کاملا جدی بود به همین دلیل  با هم درگیر شدیم. من چاقوی ۱۵ سانتی متری با دسته چوبی همراه خود داشتم که با همان چاقو ضربه‌ای به سمت چپش پرتاب کردم. علی  پس از خوردن چاقو به سرعت سوار موتور شد تا از محل دور شود، اما چند متر از پشت موتور به روی زمین افتاد و من نیز با دیدن این صحنه به سرعت از محل متواری شدم.

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت  و دیگر دلایل به دست آمده در طول رسیدگی به پرونده ، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس پرونده صادر و متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
انتهای پیام/

 

لینک سریع

#

تبلیغات