پایگاه خبری فانوس | خبری تحلیلی اجتماعی فرهنگی سیاسی | محرم در پاکستان رنگ خون گرفت +عکس

محرم در پاکستان رنگ خون گرفت +عکس

سرویس اجتماعی - تیراندازی افراد مسلح به اتوبوس حامل زائران در شهر کویته سبب جان باختن 4 زن و زخمی شدن یک مرد شد.

به گزارش گروه اجتماعی فانوس، اتوبوس حامل زائران که قرار بود عازم ایران و کربلا شود، هدف تیراندازی بی‌هدف افراد مسلح قرار گرفت.

«یونس بلوچ» معاون شهردار کویته در گفت‌وگو با خبرنگار فارس گفت: افراد مسلح اتوبوس در حال حرکت را هدف قرار دادند، به همین علت تعداد تلفات کمتر است.

بعد از این حادثه نیروهای امنیتی، منطقه‌ای را که اتوبوس زائران در آن هدف قرار گرفته بود، محاصره کردند و اجساد قربانیان همچنین زخمی‌ها به بیمارستان بولان شهر کویته مرکز بلوچستان انتقال یافت.

به گزارش پلیس، اتوبوس حامل بیش از 40 مسافر بود که در خیابان کرانی شهر کویته هدف حمله قرار گرفت.

با این که در ایام محرم ترک‌نشینی بر موتورسیکلت ممنوع است، اما مهاجمان مسلح با استفاده از موتورسیکلت اتوبوس زائران را هدف قرار دادند.

از سوی دیگر یک حسینیه شیعیان در ناحیه «حسن کالونی» منطقه «تکسلا» نزدیک اسلام ‌آباد پایتخت پاکستان هدف حمله افراد ناشناس قرار گرفت.

افراد مسلح موتورسیکلت سوار، نذر علی مسئول حسینیه قائم آل محمد (ع) و معاونش دلدار حسین را هنگام بازگشت از این حسینیه ترور کردند.

به گزارش پلیس، افراد مسلح کلاه ایمنی بر سر داشتند و چهره آن‌ها قابل شناسایی نبود.

طبق این گزارش مسئولان حسینیه قائم آل محمد(ع) که ترور شده‌اند، اهل منطقه پاراچنار در مناطق قبایلی پاکستان بودند.

نواز شریف نخست وزیر پاکستان با محکوم کردن حمله به شیعیان در ایام ماه محرم از نیروهای امنیتی و پلیس درخواست کرد هر چه زودتر عاملان این جنایت‌ها را دستگیر و مجازات کنند.
انتهای پیام/

 

لینک سریع

#

تبلیغات